Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Polityka

Życzyła szubienicy Tuskowi. Beata Nowosielska odchodzi z Ministerstwa Środowiska

Facebook/Beata Nowosielska
Dyrektor Departamentu Edukacji i Komunikacji w Ministerstwie Œrodowiska Beata Nowosielska napisała na Facebooku, że Donald Tusk powinien zostać przywitany w Polsce "kajdankami i szubienicš". Dziœ pracownica MŒ zrezygnowała z pełnionych funkcji.

W zwišzku z przyjazdem Donalda Tuska do Warszawy powstała grupa "Powitajmy Tuska tak jak na to zasługuje". Głosu w dyskusji udzieliła dyrektorka w ministerstwie sprawiedliwoœci. "Powitanie dla Tuska? Kajdanki i szubienica" - napisała Beata Nowosielska.

Sprawę skomentował rzecznik MŒ Paweł Mucha. "Poglšdy Pani Beaty Nowosielskiej, jak i sposób ich wyrażania w portalach społecznoœciowych, nie sš stanowiskiem Ministerstwa Œrodowiska. Poglšdy te stanowiš wyłšcznie prywatnš opinię Pani Nowosielskiej. Ministerstwo Œrodowiska wyraża dezaprobatę dla tego typu wypowiedzi w przestrzeni publicznej" - napisał w komunikacie.

Dziœ ministerstwo ogłosiło, że Nowosielska złożyła rezygnację z pełnionych funkcji.

Beata Nowosielska przed rozpoczęciem pracy w resorcie Jana Szyszki była radnš w dzielnicy Warszawa-Wesoła. W Radzie Dzielnicy zasiada również żona ministra Krystyna Szyszko. "Polecamy Paniš Beatę jako osobę, która odzwierciedla najlepsze cechy swojego pokolenia, cenimy w niej przede wszystkim dynamicznoœć i upór w dšżeniu do celu" - pisali Szyszkowie w swojej rekomendacji o Nowosielskiej.

Na profilach społecznoœciowych pracownicy ministerstwa œrodowiska można znaleŸć wiele wpisów, w których atakuje opozycję i poprzedni rzšd. "Pani Katarzyno jakieœ noworoczne postanowienia? Może jakaœ siłownia albo aerobik? buzia się nie mieœci w kadrze" - napisała Nowosielska pod wpisem rzeczniczki Nowoczesnej Katarzyny Lubnauer.

Donald Tusk w prokuraturze

Œledztwo, w którym zeznawał Tusk dotyczy przekroczenia uprawnień przez członków kierownictwa Służby Kontrwywiadu Wojskowego, wskutek podjęcia współpracy ze służbš obcego państwa bez wymaganej zgody prezesa Rady Ministrów i opinii szefa MON. W grudniu 2016 r. ujawniono, że w tym œledztwie postawiono zarzuty byłym szefom SKW Januszowi Noskowi i jego następcy Piotrowi Pytlowi; trzecim podejrzanym jest Krzysztof D., były dyrektor szefa gabinetu SKW.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL