Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Polityka

Będzie sejmowa telewizja. "Ociepli wizerunek"

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Na poczštku maja ruszy sejmowa telewizja. Materiały z parlamentu będš dostępne w internecie

Biuro Prasowe Kancelarii Sejmu zapowiada, że projekt ma na celu ocieplenie wizerunku parlamentu i urzędujšcych w nim posłów. - Mamy kilka twarzy polityków. Twarz publicystyczna, twarz politycznej nierzadko wojny, ale staramy się też pokazywać polityków z drugiej strony. Ich oblicze bardziej prywatne, ich oblicze nieznane - mówi Superstacji Andrzej Grzegrzółka.

Dyrektor Biura Prasowego Kancelarii Sejmu poinformował, że powstały już pierwsze materiały. Z okazji zbliżajšcego się Œwięta Pracy posłowie PiS i opozycji opowiedzš o swojej pierwszej pracy. Niektóre ujęcia kręcono w rodzinnych stronach polityków. 

Grzegrzółka mówi wprost, że inicjatyw jest odpowiedziš na wydarzenia z 16 grudnia ubiegłego roku, gdy rozpoczęła się okupacja sali sejmowej. - Od tego momentu historię Sejmu trzeba napisać trochę na nowo. Okupacja parlamentu była wydarzeniem historycznym i jednoczeœnie bardzo negatywnym - tłumaczy.

Pomysł Kancelarii Sejmu komentujš politycy. - To poprawia, wzmacnia kontrolę społecznš nad parlamentem. Wszyscy chyba będziemy z tego zadowoleni. To też jest jakaœ informacja o parlamentarzyœcie. O jego doœwiadczeniu zawodowym, aspiracjach, zainteresowaniach - powiedział Superstacji Stanisław Pięta z PiS.

Innego zdania jest Borys Budka. - Dosyć dziwna inicjatywa, bo urzędnicy sejmowi majš co robić. Od tego sš  media prywatne, od tego sš media publiczne. Robienie telewizji sejmowej  może być jeszcze jedynym wydaniem reżimowej telewizji, którš na co dzień  można oglšdać na kanałach zwanych telewizjš publicznš - ocenił polityk PO.

ródło: Superstacja

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL