Erdogan: Nałożyć sankcje na Holandię

aktualizacja: 12.03.2017, 16:59
Recep Tayyip Erdogan
Recep Tayyip Erdogan
Foto: AFP

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan wezwał międzynarodowe organizacje, by nałożyły sankcje na Holandię.

REDAKCJA POLECA

Erdogan wezwał do nałożenia sankcji na Holandię po tym, jak władze tego kraju zabroniły lądowania na jego terenie samolotu z szefem tureckiego MSZ. Z kolei minister ds.rodziny i polityki społecznej Fatma Betul Sayan została wydalona z Holandii jako persona non grata.

Ministrowie tureckiego rządu mieli wśród mieszkających w Holandii Turków agitować do udziału w referendum na temat zamiany systemu politycznego Turcji z parlamentarnego na prezydencki. Erdogan zapowiedział, że w przypadku zaakceptowania takiej zmiany jedną z pierwszych kwestii, którą zajmie się władza, będzie przywrócenie kary śmierci. Oznaczałoby to przerwanie negocjacji dotyczących przystąpienia Turcji do UE.

Wydalenie tureckich ministrów spowodowało gwałtowne protesty. W Rotterdamie przed konsulatem Turcji demonstrowały tłumy. Demonstracja przerodziła się w starcia z policją, 12 osób zostało zatrzymanych.

Podczas dzisiejszego wiecu Erdogan zapowiedział, że Holandia będzie musiała zapłacić za potraktowanie jego ministrów i wezwał międzynarodowe organizacje do nałożenia na Amsterdam sankcji.

Komentarz dnia
Żródło: Turkey Untold

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE