Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Polityka

Dezinformacja.net. Misiewicz zawiesza swój portal. "Sukces"

Bartłomiej Misiewicz
Fotorzepa, Jerzy Dudek
Po niespełna tygodniu działania, Bartłomiej Misiewicz zawiesił stronę Dezinformacja.net.

Strona Dezinformacja.net została założona 10 lutego. "Dezinformacja stała się ostatniš nadziejš dla tych, którzy nie mogš się pogodzić z werdyktem wyborców, odsuwajšcym ich od steru władzy. Przypomnijmy sobie nieudanš, operetkowš próbę zamachu stanu 16 grudnia ubiegłego roku. Z wojnš informacyjnš mamy do czynienia każdego dnia - ostatnie dni przyniosły wymyœlonš aferę w zwišzku z rzekomš odmowš przyjęcia sierot z Syrii przez rzšd czy kłamstwa na temat tzw. ustawy metropolitalnej, albo na temat resortu Obrony Narodowej"- napisał na swojej stronie Bartłomiej Misiewicz.

"Przeciętny czytelnik ma olbrzymi problem z poruszaniem się w informacyjnej dżungli. Z rozróżnieniem informacji prawdziwych od sprytnie zmanipulowanych. Nasz portal, demaskujšc kampanie dezinformacyjne, pokazujšc technikę dezinformacji i wskazujšc na inspiratorów, będzie starał się być dla Państwa przewodnikiem" - tłumaczył dalej rzecznik MON.

Redakcja strony (Bartłomiej Misiewicz i Tomasz Sakiewicz - red.) poinformował dziœ, że zawiesza działalnoœć serwisu. "Bardzo dziękujemy za zainteresowanie tematykš dezinformacji w Polsce. Pierwsza odsłona portalu dotarła do ponad 140 tysięcy internautów w tydzień. Próba powołania tego serwisu okazała się sukcesem. O następnych krokach będziemy informować." - czytamy na stronie.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL