Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 08.10.2016 05:47 Publikacja: 08.10.2016 05:37
Foto: YouTube
W ramach protestu "Nie oddamy wam kultury", który jest aktem sprzeciwu wobec ingerowania polityki w kulturę, 8 października o godzinie 15, w czasie Kongresu Kultury, uczestnicy akcji zbiorą się na schodach głównych do Pałacu Kultury i Nauki. W spocie promującym akcję wzięli udział m.in.: Andrzej Seweryn, Jerzy Radziwiłowicz, Jerzy Trela, Danuta Stenka, Zbigniew Zamachowski, Andrzej Chyra i Dawid Ogrodnik.
Pawłowicz odnosząc się do nazwy akcji pyta, czy jej uczestnicy "w ogóle mają kulturę". I przedstawia listę zarzutów pod ich adresem: "Antypolskość, wyuzdanie, pijaństwo, zdrady w rodzinach, 'wzajemni szwagrowie', nieszczęśliwe dzieci z rozbitych rodzin, narkomania, źródłem wiedzy od rana - Pudelek, próżność, pycha, pogarda dla innych (H. Bakuła ze swymi "bękartami i kalekami"), sceną życia - 'ścianka' co nie myśli, kosmopolityzm - oto często wasza 'kultura'" - przekonuje na swoim profilu na Facebooku.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Od 7 lipca Polska tymczasowo przywróciła kontrole na granicy z Niemcami i Litwą – decyzja ta, ogłoszona przez Do...
Zaledwie jeden przypadek przemytu migrantów na granicy z Litwą. Na zachodniej, z Niemcami – żadnego. Pierwsza no...
- Jeżeli słyszę teraz opowieści o tym, że dokonuje się zdrada, oto Judasz pod osłoną nocy idzie zdradzić pana, t...
- Premierem będzie Donald Tusk, koalicja będzie tracić i prędzej czy później ten rząd będzie mniejszościowy, bo...
Poseł Polski 2050 Tomasz Zimoch poinformował, że decyzją prezydium klubu został zawieszony na miesiąc w prawach...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas