Reklama
Rozwiń

Leszek Balcerowicz o rekonstrukcji rządu

Były minister finansów Leszek Balcerowicz zastanawia się na Twitterze, czy minister finansów Paweł Szałamacha odszedł z rządu dlatego, że "godził się na zbyt małe psucie finansów".

Aktualizacja: 29.09.2016 07:08 Publikacja: 28.09.2016 22:20

Leszek Balcerowicz o rekonstrukcji rządu

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Premier Beata Szydło ogłosiła 28 września, że ze stanowiska ministra finansów odejdzie Paweł Szałamacha, którego zastąpi Mateusz Morawiecki. Morawiecki tym samym skupi w swoich rękach funkcje wicepremiera, ministra rozwoju i ministra finansów.

Balcerowicz - w przeszłości również wicepremier i minister finansów - pisząc o tej zmianie na Twitterze zastanawiał się, czy "Szałamacha odleciał z Ministerstwa Finansów, bo godził się na zbyt małe psucie finansów?".

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Polityka
Jarosław Kaczyński ponownie prezesem PiS
Polityka
Koalicja 15 października jeszcze razem, a już osobno. Rząd podzieli się na listach
Polityka
Jest nowa analiza na zlecenie Fundacji im. Stefana Batorego. Czy wybory zostały sfałszowane?
Polityka
Kryzys w koalicji na tle wyborów. Hołownia mocno naciskany przez KO
Polityka
Władysław Kosiniak-Kamysz spotkał się z Karolem Nawrockim. Donald Tusk: Nie dziwię się