Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Polityka

Biedroń: Kaczyński rozdaje karty. Liczę na Szydło

Robert Biedroń
Fotorzepa/Jerzy Dudek
Robert Biedroń liczy na to, że Beata Szydło i Andrzej Duda przestanš być zależni od Jarosława Kaczyńskiego. Prezydent Słupska uważa, że prezes PiS jest niebezpieczny dla Polski.

Zdaniem Biedronia Polska jest w ruinie pod względem demokracji i stanu społeczeństwa obywatelskiego. - Nie odrobiliœmy lekcji demokracji - powiedział w TVN24. 

Biedroń wypowiedział się na temat publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego. - Jarosław Kaczyński jest naczelnikiem naszego państwa, on rozdaje karty i decyduje, czy wyrok zostanie opublikowany. Liczę, że premier Beata Szydło wybije się jednak na niezależnoœć i zrozumie, że rzšdzenie z tylnego siedzenia nie jest komfortowe - ocenił prezydent Słupska.

Oceniajšc prezydenturę Andrzeja Dudy, powiedział, że realizowania jest polityka, która prowadzi do dzielenia społeczeństwa. - Podziały sprawiš, że Polska będzie w jeszcze gorszym stanie, jeœli chodzi o zaufanie społeczne, które dziœ i tak jest najniższe w Europie - mówił Biedroń. - Szczucie jednych przeciwko drugim odbije się na postawach społecznych - tłumaczył Biedroń.

Biedroń uważa, że obecnie w Polsce panujš rzšdy autorytarne. - Nie wiemy, co jutro Jarosław Kaczyński wymyœli, kogo będzie chciał zamknšć, co będzie chciał zmienić, jakiego wyroku nie opublikuje - powiedział.

- Chęć rewanżyzmu, zemsty jest artykułowana doœć dosadnie. Myœlę, że prędzej czy póŸniej dojdzie do kolejnych podziałów - dodał.

Ostatni dzień demokracji

Biedroń powiedział, że "dzień, w którym nie zostanie wydrukowany wyrok TK, będzie ostatnim dniem demokracji w Polsce." - Jeœli się umówimy, że możemy negocjować warunki demokracji, to zaczynamy negocjować wartoœć, na której budowaliœmy nasze społeczeństwo, ład polityczny i prawny. Konsekwencje tego typu dogadywania się będš straszne i druzgocšce dla naszej wštłej demokracji - wyjaœnił.

ródło: TVN24

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL