Dorn: Kaczyński nie cofa się nigdy

aktualizacja: 15.03.2016, 21:57
Ludwik Dorn
Ludwik Dorn
Foto: Fotorzepa/Radek Pasterski

Ludwik Dorn uważa, że na polskiej scenie politycznej nie ma osoby, która mogłaby wywrzeć nacisk na Jarosława Kaczyńskiego.

REDAKCJA POLECA

Ludwik Dorn komentował możliwość publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 9 marca. Jego zdaniem dla rządu oznaczałoby to utratę twarzy. Z tego powodu Jarosław Kaczyński nie zdecyduje się na ten krok.

- On nie cofa się nigdy, chyba że woda podeszła mu nie do ust, ale dużo, dużo powyżej nosa i jest odcięty od dostępu powietrza - mówił Dorn w TVN24.

Były marszałek Sejmu wskazał również, kiedy jego zdaniem prezes PiS może zmienić swoją decyzję. Jedną z sytuacji może być ochłodzenie stosunków dyplomatycznych ze Stanami Zjednoczonymi. 

Inną sytuacją może być przejście do drugiego etapu procedury monitorowania w Polsce praworządności, którą kilka miesięcy temu wszczęła Komisja Europejska.

Komentarz dnia
Żródło: TVN24

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE