Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Polityka

Błaszczak o uszkodzeniu opony: To nie powinno się zdarzyć

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak
PAP/ Marcin Obara
Szef MSWiA Mariusz Błaszczak skomentował w TVN24 incydent z udziałem prezydenckiej limuzyny.

W czasie pištkowego przejazdu prezydenckiej kolumny, w jednym z pojazdów uszkodzeniu uległa opona. Prezydentowi Andrzejowi Dudzie, ani żadnej z towarzyszšcych mu osób nic się nie stało. BOR we współpracy z policjš ustala przyczyny zdarzenia.

Prezydent uczestniczył w pištek w Karpaczu (woj. dolnoœlšskie) w mistrzostwach Polski parlamentarzystów i samorzšdowców w narciarstwie alpejskim.

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak powiedział w TVN24, że samochód, którym podróżował prezydent, był bezpieczny i wielokrotnie go sprawdzano. - Był użytkowany przez kilka lat, a więc to nie powinno się zdarzyć, to nie mogło się zdarzyć, a jednak się wydarzyło - przyznał Błaszczak.

Jak dodał Błaszczak, szef BOR ma już "jakšœ hipotezę" dotyczšcš przyczyn zdarzenia. Zaznaczył jednak, że parę godzin po incydencie jest za wczeœnie, by o tym mówić. - Zostanie to zbadane bardzo precyzyjnie i informacja zostanie przedstawiona - zapewnił szef MSWiA.

Pytany o to, czy można założyć, że incydent był próbš zamachu na prezydenta czy innego umyœlnego działania, Mariusz Błaszczak odpowiedział, że na razie nie ma żadnych hipotez w tej sprawie.

- Niczego nie zakładamy, o niczym nie przesšdzamy - podkreœlił szef MSWiA. Dodał, że szef BOR powołał już komisję złożonš z ekspertów, która zajmie się wyjaœnieniem pištkowego zdarzenia. Odrębne postępowanie w tej sprawie prowadzi też policja.

ródło: TVN24

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL