Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Polityka

Kazimierz Marcinkiewicz: PiS chce zohydzić III RP

Kazimierz Marcinkiewicz
Fotorzepa/ Radek Pasterski
Były premier i były polityk PiS Kazimierz Marcinkiewicz, przekonywał na antenie TVN24, że może dojœć do sytuacji, w której "przedstawiciele III RP trafiš do więzienia".

- Jeœli Jarosław Kaczyński chce odwrócić państwo, przejšć je i budować od nowa, to musi zohydzić społeczeństwu III RP - tłumaczył Marcinkiewicz. Jego zdaniem "zohydzeniu III RP" ma służyć m.in. ujawnienie dokumentów, z których wynika, że Lech Wałęsa w latach 1970-1976 był tajnym współpracownikiem SB. 

 

Marcinkiewicz stwierdził również, że w najbliższym czasie "przedstawiciele III RP będš musieli okazać się jeszcze bardziej Ÿli, niż nam się wydaje". - Będš musieli iœć do więzienia - dodał. Temu celowi ma służyć przeprowadzana przez PiS reforma systemu sprawiedliwoœci - m.in. powierzenie ministrowi sprawiedliwoœci Zbigniewowi Ziobrze funkcji prokuratora generalnego. - Nas to czeka. Będš więŸniowie polityczni - podsumował.Oceniajšc 100 dni rzšdu PiS Marcinkiewicz stwierdził, że ekipa Beaty Szydło uczyniła z Polski "państwo bez konstytucji". - Jeœli nie ma Trybunału Konstytucyjnego, a on dziœ jest sparaliżowany, nie może podejmować decyzji, to znaczy, że nie ma konstytucji - wyjaœnił dodajšc, że jest to korzystna dla PiS sytuacja, ponieważ partia ta może "uchwalać to co chce". 

Oceniajšc 100 dni rzšdu PiS Marcinkiewicz stwierdził, że ekipa Beaty Szydło uczyniła z Polski "państwo bez konstytucji". - Jeœli nie ma Trybunału Konstytucyjnego, a on dziœ jest sparaliżowany, nie może podejmować decyzji, to znaczy, że nie ma konstytucji - wyjaœnił dodajšc, że jest to korzystna dla PiS sytuacja, ponieważ partia ta może "uchwalać to co chce".

ródło: TVN24

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL