Kazimierz Marcinkiewicz: PiS chce zohydzić III RP

aktualizacja: 27.02.2016, 07:41
Kazimierz Marcinkiewicz
Kazimierz Marcinkiewicz
Foto: Fotorzepa/ Radek Pasterski

Były premier i były polityk PiS Kazimierz Marcinkiewicz, przekonywał na antenie TVN24, że może dojść do sytuacji, w której "przedstawiciele III RP trafią do więzienia".

REDAKCJA POLECA

- Jeśli Jarosław Kaczyński chce odwrócić państwo, przejąć je i budować od nowa, to musi zohydzić społeczeństwu III RP - tłumaczył Marcinkiewicz. Jego zdaniem "zohydzeniu III RP" ma służyć m.in. ujawnienie dokumentów, z których wynika, że Lech Wałęsa w latach 1970-1976 był tajnym współpracownikiem SB. 

 

Marcinkiewicz stwierdził również, że w najbliższym czasie "przedstawiciele III RP będą musieli okazać się jeszcze bardziej źli, niż nam się wydaje". - Będą musieli iść do więzienia - dodał. Temu celowi ma służyć przeprowadzana przez PiS reforma systemu sprawiedliwości - m.in. powierzenie ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze funkcji prokuratora generalnego. - Nas to czeka. Będą więźniowie polityczni - podsumował.Oceniając 100 dni rządu PiS Marcinkiewicz stwierdził, że ekipa Beaty Szydło uczyniła z Polski "państwo bez konstytucji". - Jeśli nie ma Trybunału Konstytucyjnego, a on dziś jest sparaliżowany, nie może podejmować decyzji, to znaczy, że nie ma konstytucji - wyjaśnił dodając, że jest to korzystna dla PiS sytuacja, ponieważ partia ta może "uchwalać to co chce". 

Oceniając 100 dni rządu PiS Marcinkiewicz stwierdził, że ekipa Beaty Szydło uczyniła z Polski "państwo bez konstytucji". - Jeśli nie ma Trybunału Konstytucyjnego, a on dziś jest sparaliżowany, nie może podejmować decyzji, to znaczy, że nie ma konstytucji - wyjaśnił dodając, że jest to korzystna dla PiS sytuacja, ponieważ partia ta może "uchwalać to co chce".

Komentarz dnia
Żródło: TVN24

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE