Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Po godzinach

Ruszyła druga edycja Bitwy Prawnej

123RF
„Zostaw ten telefon" – to hasło drugiej już Bitwy Prawnej, w której hiphopowcy łšczš swoje talenty muzyczne z tekstami o tematyce prawniczej.

Podczas tegorocznej edycji muzycy będš przestrzegać przed używaniem telefonu w czasie prowadzenia samochodu.

W tym roku akcja będzie mieć nieco inny charakter niż poprzednio. W Internecie w najbliższych tygodniach będš odsłaniane kolejne klipy z przebiegu wydarzeń – od wypadku drogowego, spowodowanego przez korzystanie z telefonu przez kierujšcego, po rozprawę sšdowš. W każdym spocie losy bohaterów będzie opowiadało dwóch raperów. Akcję promuje i wprowadza w historię znany muzyk - Czeski - z utworem „Męstwo". Teledysk zamieszczony został kilka dni temu na profilu Bitwy Prawnej na Facebooku i do tej pory miał 200 tys. wyœwietleń.

Bitwa Prawna to program, który ma na celu propagowanie dobrych wzorów zachowań, wykorzystujšc do tego popularne wœród młodych ludzi dŸwięki hip hopu. W pierwszej edycji pomysłodawcy projektu przestrzegali przed zgubnym połšczeniem alkoholu/narkotyków z jazdš samochodem. Akcja podzielona była na trzy częœci - kampanię społecznš, konkurs dla hiphopowców oraz tytułowš bitwę prawnš dla mistrzów freestyle'u, która odbyła się 26 czerwca 2015 r. w Zabrzu.

Pomysłodawcami akcji sš adw. Roman Kusz, przewodniczšcy komisji Wizerunku Zewnętrznego i Ochrony Prawnej przy NRA i adw. Grzegorz Prigan z izby adwokackiej w Opolu.

Adwokatura zapraszamy do œledzenia Bitwy na https://www.facebook.com/bitwaprawnapl/

ródło: www.adwokatura.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL