Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Plus Minus

O. Szustak i „Litza”: o kryzysach wiary, zazdrości i cišgłym powstawaniu

materiały prasowe
Rockowy muzyk i wędrowny kaznodzieja. Pierwszy jest wprawdzie ojcem i dziadkiem, ale drugi żony ani dzieci nie ma. Cóż oni mogš wiedzieć o życiu? I jeszcze na dodatek okreœlajš się mianem „wilki".

Owe wilki to Robert „Litza" Friedrich – niegdyœ grajšcy m.in. w Acid Drinkers, Creation of Death – bardziej jednak znany z takich projektów, jak: 2 Tm2,3, Arka Noego czy Luxtorpeda, oraz dominikanin Adam Szustak – bodaj jeden z najbardziej rozpoznawalnych (przynajmniej wœród ludzi młodych) kaznodziejów.

Jakiœ czas temu portal Stacja7.pl zaprosił ich do współpracy i poprosił, by razem poprowadzili rekolekcje. Z tego, wydawałoby się, karkołomnego zadania wyszli obronnš rękš. Efektem ich wspólnego działania była ksišżka „Wilki dwa. Męska przeprawa przez życie". Kilka rozmów o życiu, upadaniu, wstawaniu i kolejnym wstawaniu. O walce. Rekolekcji nie oglšdałem, a ksišżkę odkryłem w prywatnej kaplicy jednego z hierarchów. Przeczytałem, a potem wracałem do niej kilka razy.

Rok temu Friedrich i Szustak spotkali się po raz kolejny. W grudniu 2016 roku nagrali cykl rekolekcji adwentowych „Wilki dwa. W obronie stada". Też przegapiłem. Ale rekolekcjoniœci spotykali się jeszcze kilka razy i rozmawiali. Odpowiadali na pytania internautów. I znów wydali ksišżkę. Akurat przyszedł adwent.

„Jest jedna wartoœć, w obronie której staniemy zawsze. Za którš jesteœmy w stanie oddać wszystko. Tš wartoœciš jest rodzina – STADO" – te trzy zdania odczytałem na karcie, którš do ksišżki włożyło wydawnictwo. A potem czytałem – wręcz pochłaniałem – rozmowy o zazdroœci, depresji, porażkach wychowawczych, trudnych relacjach damsko-męskich, kryzysach wiary, cišgłym powstawaniu. I cišgle powracało pytanie: skšd ja to znam?

Zawiedzie się ten, kto liczy na to, że Szustak i „Litza" majš gotowš odpowiedŸ na wszystko. Podpowiadajš za to, jak stać się wilkiem. Š?

Robert „Litza" Friedrich, Adam Szustak „Wilki dwa. W obronie stada", Stacja7.pl 2017

PLUS MINUS


Prenumerata sobotniego wydania „Rzeczpospolitej”:


prenumerata.rp.pl/plusminus


tel. 800 12 01 95

ródło: Plus Minus

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL