Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Plus Minus

Tomasz Krzyżak: Jan wcišż tnie, kornik trzyma się dobrze

Fotorzepa, Waldemar Kompała
Drogi Siewco, wbrew obietnicom nie pojawię się w tych dniach na wyżynach niebieskich. Tak jak kazałeœ, udałem się na krótki wypoczynek. Odwiedzałem m.in. groby Twoich doradców – Piotra i Pawła, a także Biedaczynę z Asyżu. Otrzymałem jednak niepokojšcy list od mojego zastępcy i pilnie wróciłem nad Wisłę.

Donosił mi bowiem, że napięta już doœć mocno przed moim wyjazdem sytuacja stała się jeszcze bardziej poważna. Nie mylił się. Konflikt Andrzeja z Pałacu z Antonim, który stoi na straży bezpieczeństwa wszelakiego, się zaostrza. Andrzej odmówił właœnie nominacji kilkudziesięciu oficerów na wyższe stopnie. Pierwszy raz od wielu lat zadziała się taka sytuacja! Wszyscy podejrzewajš, że u prawych i sprawiedliwych wkrótce dojdzie do jakiegoœ rozłamu. Ale wœród ludu nastroje o dziwo sš dobre. Poparcie dla nich utrzymuje się mniej więcej na stałym poziomie i nic nie wskazuje na to, by miało spaœć. Niektórzy upatrujš w tym jakiejœ ingerencji z góry, ale przecież my nie mamy z tym nic wspólnego...

By podnieœć swoje notowania, Grzegorz ruszył w wakacyjne tournée po kraju. Był na plażach, ale zajrzał też na festiwal do Jerzego – tego, co to zimš serduszka czerwone rozdaje i mówi, że wszystko wolno. Ostatnio obraził nieco Krystynę – długowłosš posłankę z tytułem profesorskim, która sama słynie z ciętego języka. Wszyscy zastanawiali się, co z tego będzie, ale Jerzy się zreflektował i przeprosił. Wprawdzie Krystyna nie czuje się przeproszona, ale chyba rozejdzie się po koœciach. Zresztš na tle innych ten konflikt wydaje się być błahostkš.

Po tym jak Andrzej odmówił nominacji, wszyscy z niepokojem czekajš na jego tradycyjne wystšpienie z okazji œwięta żołnierzy. Kiedy ostatnio przemówił publicznie przy okazji rocznicy uchwalenia ich najważniejszej konstytucji, narobił nieco zamieszania. W szeregi prawych i sprawiedliwych wkradł się niepokój, bo okazało się, że Andrzej nie uzgodnił nic z najważniejszym oœrodkiem decyzyjnym, jakim jest Jarosław. Uzgodnień nie było także w sprawie sšdów. I nic nie wskazuje na to, by były przy tej okazji. Według mnie przy Krakowskim Przedmieœciu uznali, że trzeba zaczšć prowadzić samodzielnš politykę. Szczerze powiem, że wydaje się to bardzo rozsšdnym posunięciem.

Powiem Ci, że bardzo jestem ciekaw głosu pasterzy, których postawiłeœ między nimi. Oni też zazwyczaj o tej porze roku coœ mówiš. Co tym razem podpowie im Duch?

Dłuższy czas nie widziano Beaty od broszki. Zazwyczaj zatroskana matka tego narodu pojechała chyba na urlop. Dobrze. Przyda się na jesienno-zimowe starcia. Stery rzšdzenia przejšł Mateusz, który uszczelnia tutejszy system podatkowy. Podobno całkiem skutecznie. A, i jeszcze jedno: Jan wcišż tnie. Kornik drukarz ma się dobrze.

Pozdrawiam Cię i dziękuję za chwile spokoju.

—Anioł Polak

PLUS MINUS


Prenumerata sobotniego wydania „Rzeczpospolitej”:


prenumerata.rp.pl/plusminus


tel. 800 12 01 95

ródło: Plus Minus

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL