Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Plus Minus

Michał Szułdrzyński: Winny internet czy cywilizacja

Fotorzepa, Waldemar Kompała
Czterech dżihadystów skazanych niedawno na dożywocie za działalnoœć terrorystycznš zradykalizowało się, oglšdajšc materiały na YouTubie – napisał brytyjski dziennik „The Times".

Wœród 28 materiałów, które – jak wykazało œledztwo – doprowadziły do wejœcia na drogę dżihadu, były kazania radykalnego brytyjskiego imama, który odsiaduje karę za kontakty z tzw. Państwem Islamskim, oraz filmy prezentujšce obietnice przyjęcia do raju męczenników po ich ataku na niewiernych. Jeden ze skazanych usiłował w dodatku indoktrynować za pomocš filmów na YouTubie młodszego kuzyna.

Zdaniem "The Times" wszystkiemu winne sš nowoczesne technologie. Nie doœć, że w mediach społecznoœciowych można znaleŸć materiały propagandowe islamistów, to jeszcze używajš oni szyfrowanych komunikatorów do porozumiewania się czy planowania zamachów. Wspomniani dżihadyœci używali komunikatora Telegram. To narzędzie zdobyło wielkš popularnoœć, gdy inny popularny komunikator WhatsApp został kupiony przez Facebooka i wielu użytkowników zaczęło się...

ródło: Plus Minus

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL