Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Papież przeciw genderyzmowi

Papież Franciszek, „Rodzina uratuje œwiat”, Fundacja Instytut Globalizacji Gliwice 2016
materiały prasowe
Jednš z najbardziej znanych, a zarazem kontrowersyjnych, wypowiedzi papieża Franciszka, które padły w ramach uprawianej przez niego „ewangelizacji samolotowej", była ta, że katolicy nie sš królikami, więc powinni podejmować się rodzicielstwa w sposób odpowiedzialny.

Przypomnijmy: Ojciec Œwięty, poruszajšc ten temat, mówił o kobiecie, która spodziewała się ósmego dziecka, majšc już siedmioro urodzonych przez cesarskie cięcie.

Następca œw. Piotra tym samym zasugerował, że owa niewiasta, tak bardzo potrzebna swojemu potomstwu, zachodzšc w cišżę, zaryzykowała swoje zdrowie czy wręcz życie. Można spierać się o to, czy Ojciec Œwięty użył wtedy – jak w wielu innych przypadkach – trafnych sformułowań. Niemniej brak podstaw do tego, żeby twierdzić, iż zrewidował on stanowisko Koœcioła w kwestii otwartoœci na życie.

Bywa przecież i tak, że przy różnych okazjach obecny papież występuje jako strażnik ortodoksji. A zarazem jako bezlitosny krytyk tego, co nazywa „ideologicznš kolonizacjš". Pod pojęciem tym pojmuje on takie zjawiska, jak chociażby upowszechnianie genderystycznej inżynierii społecznej w ramach pakietu pomocy państw wysoko rozwiniętych dla krajów Trzeciego Œwiata.

W tę tendencję wpisuj...

ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL