Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Plus Minus

Anioł Polak: Lech Wałęsa już dostał ostrzeżenie

Fotorzepa, Waldemar Kompała
Bracia moi! Ależ przyspieszenia dostaliœcie w ostatnich dniach w swoim parlamencie. Rozumiem, że spieszy Wam się na wakacje, ale przecież to Wasze powiedzenie mówi, że „co nagle, to po diable". Wolniej, kochani, wolniej... Czy nie wiecie, że tam gdzie „człowiek się spieszy, tam się diabeł cieszy"? Przywołuję tu Wasze przysłowia, bo na słowo natchnione jakoœ ostatnio nie reagujecie.

Drodzy prawi i sprawiedliwi! Chociaż nie korzystam z paliwa ziemskiego, bo mam niebiańskie skrzydła (wymagajš wprawdzie niewielkiego serwisu, ale ponieważ wcišż wprowadzacie jakieœ podatki, pewnie oddam je do regeneracji podczas moich wakacji w niebiańskiej krainie), to niepokoi mnie Wasza chęć uzyskania dodatkowych pieniędzy z podniesienia cen. Czyż nie zdajecie sobie sprawy, że w œlad za tym wszystko podrożeje? Szczycicie się tym, że dajecie wsparcie biedniejszym rodzinom, ale jakże to œwiadczy o Was, gdy drugš rękš im zabieracie? Zresztš od dłuższego czasu widzę, że zachowujecie się jak uczeni w Prawie, „bo wkładacie na ludzi ciężary nie do uniesienia, a sami jednym palcem ciężarów tych nie dotykacie". Nie tak miało być, nie tak... Wy naprawdę chcecie, by lud wyszedł na ulice. Co z tego, że dziœ notowania Wasze sš wysoko, skoro wszystko może się zmienić, gdy popełnicie jeden nieostrożny ruch.

Wiem, że te moje krytyczne uwagi do prawych i sprawiedliwych wywołajš radoœć u Grzegorza i Ryszarda. Zadowolony jesteœ pewnie i Ty, drogi Lechu, oraz Ty, Władysławie Frasobliwy. Nie macie się z czego œmiać. Czy wasze postępowanie było lepsze, gdy byliœcie u władzy? Nie. A to co dziœ wyprawiacie, woła o pomstę do nieba. Fakt, że nie potraficie poradzić sobie z prawymi i sprawiedliwymi cywilizowanymi metodami, nie uprawnia Was do wyprowadzania ludzi na ulicę. Lech dostał już ostrzeżenie i nie przybył na blokadę, bo musiał pójœć do szpitala. Czy wszyscy takowe ostrzeżenia dostawać chcecie? Dwunastka doradców Siewcy chciała zesłać na Was kary, ale powstrzymałem ich, przekonujšc, że ostatnio od konfrontacji odstšpiliœcie. I tak trzeba. Macie walczyć miłoœciš, a nie nienawiœciš. Tylko w ten sposób jesteœcie w stanie cokolwiek osišgnšć.

Kochani! Szczerze Wam powiem, że kolejny raz mam Was po prostu doœć. Waszych kłótni, waœni, sprzeczek o byle co. Coraz częœciej myœlę o przejœciu na emeryturę. Ale przed laty coœ mnie skłoniło do tego, by wejœć w Wasz system ubezpieczeń społecznych i ostatnie wyliczenie mej ziemskiej emerytury nie napawa optymizmem. Całe szczęœcie, że mam jeszcze filar niebiański.

Andrzeju z Pałacu! Przecież obiecywałeœ, że będziesz robił wszystko, by odbudować jednoœć w narodzie. Gdzie Twoje działanie? Dlaczego lud coraz mocniej jest podzielony? Już słyszę Twoje tłumaczenie, że to wina Grzegorza, Ryszarda, Jarosława... Ale to Ty jesteœ głowš państwa. To Ty masz prawo do tego, by powiedzieć: Stop! Nie pozwalam! Liczę na to, że się zreflektujesz. Jak będziesz potrzebował mojej rady, jestem do dyspozycji.

Anioł Polak z lekko nadwyrężonym prawym skrzydłem

PLUS MINUS


Prenumerata sobotniego wydania „Rzeczpospolitej”:


prenumerata.rp.pl/plusminus


tel. 800 12 01 95

ródło: Plus Minus

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL