Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Plus Minus

Tomasz Krzyżak: Ryszardzie, polityka nie jest dla wszystkich

Fotorzepa/ Robert Gardziński
Bracia moi. Jakiœ czas nie pisałem do Was, bo prowadziłem ożywionš korespondencję z Siewcš i doradcami. Musiałem im naœwietlić dokładnie sytuację, by wiedzieli, jak z Wami postępować. Ale już jestem. I na razie nigdzie się nie wybieram – bšdŸcie zatem czujni.

Marku, marszałku najwyższy! Przejrzałem mojš korespondencję z ostatniego roku i ze zdziwieniem odkryłem, że do Ciebie nie pisałem wcale. Nawet jednego słowa. Może dlatego, że jak dotšd siedzisz cicho w zaciszu swojego gabinetu. Teraz jednak nadszedł ten czas, by i do Ciebie skierować jakieœ słowo.

Prawda, nie jesteœ winien tego, że od miesišca jacyœ ludzie okupujš parlament. Kwestia dogadania się z nimi to bardziej problem Mateusza i Beaty z broszkš. Ale zamykanie budynków na klucz i niewpuszczanie do niego nikogo to skandal. Powiadasz, że to względy bezpieczeństwa. Być może masz rację – nie znam dobrze sytuacji, więc nie będę polemizował. Jednak zamknięcie budynku przed dziećmi jest niedopuszczalne. W jaki sposób zagrażajš one Twojemu bezpieczeństwu? Boisz się, że któreœ z nich odłšczy się od grupy i przystšpi do protestu? Marku, Siewca wiele razy nawoływał do tego, by pozwolić dzieciom przychodzić do Niego. Bierz z niego przykład. Ufam, że On w swej miłoœci skruszy Twoje zatwardziałe serce i staniesz się po prostu człowiekiem! Bo dziœ, drogi Marku, swoim zachowaniem siejesz po prostu zgorszenie. A pamiętaj, że „kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzš, temu byłoby lepiej uwišzać kamień młyński u szyi i wrzucić go w morze". Potraktuj to dosłownie. Wybory blisko.

Tak, tak, nowoczesny Ryszardzie. Wybory blisko. Chciałeœ walczyć z prawymi i sprawiedliwymi. Dano Ci szansę, a tyœ jš błyskawicznie pogrzebał. Dziœ próbujesz chwytać się brzytwy jak tonšcy. Nic to nie da, utoniesz. Dajże sobie spokój i zajmij się czymœ innym. Polityka nie jest dla wszystkich.

Wracam do prawych. Jarosławie, bardzo Ci współczuję i proszę, by Siewca przywrócił Cię rychło do zdrowia. Sam pewnie widzisz, że jak Cię nie ma, wszystko się rozłazi. A za Twoimi plecami trwa już walka o schedę po Tobie. Nie wiem, jakie masz plany, kogo wyznaczysz na następcę, lecz pamiętaj, że musisz wszystko dobrze rozważyć i rozeznać. BšdŸ nieskazitelny jak gołębica, ale przebiegły jak wšż. Lecz w pierwszej kolejnoœci rozwišż problem tych ludzi, którzy przesiadujš u Marka. To za długo już trwa! Przecież wszyscy wiedzš, że to Ty masz władzę. Użyj jej wreszcie i nie bšdŸ tchórzem. Tchórzostwo bowiem nie jest dla Ciebie opłacalne.

Anioł Polak

PS „Niech zstšpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi" – wołał kiedyœ Wasz œwięty rodak. Proszę o to samo. Niech zstšpi i Was odnowi!

PLUS MINUS


Prenumerata sobotniego wydania „Rzeczpospolitej”:


prenumerata.rp.pl/plusminus


tel. 800 12 01 95

ródło: Plus Minus

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL