Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Plus Minus

Cieślik & Górski: Doda, że zdrowaś Maryja

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Podobno szlachta nie pracuje. Ministrowie już też nie.

Enk, penk, balon pękł. A z balonu wyszedł Antek. Niby premier zrekonstruował szeœciu ministrów, ale mówi się tylko o nim. No, ale powiedzmy sobie jasno: rekonstrukcja Macierewicza musi być równie skomplikowana jak jego konstrukcja. Psychiczna.

Wszystko wskazuje na to, że Misiewicz odbił się Antoniemu czkawkš. Myœlał, że jak się otoczy moherowym murem, to nic mu nie zrobiš. Nie może być ministrem obrony ktoœ, kto nie potrafi ocenić sił przeciwnika.

Swojš drogš w prawicowych mediach czytamy, że Antoniego wyrzucił prezydent, zwolnił premier, usunęły go służby i lewactwo (jak twierdzi Krystyna Pawłowicz) i tylko Prezes niczemu nie winien. I dlatego jest Prezesem.

Pojawia się pytanie, co Antoni będzie teraz robił. Poza knuciem. Coœ mu trzeba do roboty dać. Może dowództwo nieuzbrojonej łodzi podwodnej? Albo Floty Czarnomorskiej?

A taki Mariusz Błaszczak... Co za fachowiec! Na wszystkim się zna! I na policji się zna, i na wojsku się zna. Prawdopodobnie w wolnych chwilach projektuje maszyny latajšce. Albo pod pseudonimem pisze scenariusz „Korony królów".

Żadna to niespodzianka, ale odnotowujemy również odwołanie Witolda Waszczykowskiego. Napisalibyœmy, że teraz zajmie się tworzeniem dyplomacji na zlecenie San Escobar, ale to suchar.

Ciekawe. Jeœli zmiany w rzšdzie poszły w tę stronę, to pewnie i prezes Kurski może wylšdować tam, gdzie Władysław Łokietek z serialu „Korona królów". Powiedzmy, że na bocznym torze. A jak jeszcze wywalš Paskowego z TVP Info, będš rzšdzić do końca œwiata i jeden dzień dłużej.

Jako że zrekonstruowany został także minister Szyszko, można łatwo dojœć do wniosku, że błogosławieństwo ojca dyrektora to za mało, żeby utrzymać stanowisko w rzšdzie. Z drugiej strony to może być jednak spisek. Żubrów i korników.

A propos puszczy, to wœród licznych argumentów podnoszonych przez zwolenników i krytyków serialu „Korona królów" jeden zasługuje na szczególnš uwagę. Otóż Adam Wajrak twierdzi, że knieje pokazane w telenoweli nie wyglšdajš jak XIV-wieczna litewska puszcza. Z tym się, niestety, musimy zgodzić. Już niedługo razem z Greenpeace'em zaczniemy zbieranie podpisów w tej sprawie: żšdamy od rzšdu rekonstrukcji XIV-wiecznej puszczy. Choćby z paŸdzierza.

Skoro już sięgamy do historii, i to litewskiej, to przy okazji premier pozbył się księcia Radziwiłła. Nie zgadzamy się z rozpowszechnianš w sieci opiniš, że były minister zdrowia od razu zapisał się na fanpejdż „Szlachta nie pracuje". To arystokrata. I jak na arystokratę przystało, postawi rezydencję. Ale bez rezydentów.

Wielka szkoda, że telewizja nie pokazuje nigdy dymisji. Tylko powołania. To musi być ciekawa uroczystoœć. Ciekawe, czy np. były minister mówi, że od tej pory dobro ojczyzny i pomyœlnoœć obywateli nie będš już jego najwyższym nakazem, tak mu dopomóż Bóg?

A w ogóle uważamy, że to jest naprawdę dobra zmiana w rzšdzie. Otóż do jednego z nowych ministrów mamy prywatnš komórkę z dawnych czasów. Wiele z tego w sumie nie wynika, ale jakby co, to się możemy pochwalić, że nam ważny minister życzenia œwišteczne przysyła. Gdyby jednak przestał, to ryczałtem życzymy wesołych œwišt Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy.

Zmiany, zmiany, zmiany. Miał nam niebo rozjaœnić błysk Morawieckiego, a nad miastem stołecznym smog jak był, tak jest. Nad Brukselš nie lepiej.

A żeby nikt sobie nie pomyœlał, że Morawiecki coœ może zdziałać w Brukseli, Donald Tusk udzielił stosownego wywiadu, w którym wyjaœnił, że PiS to płacz i zgrzytanie zębów oraz hańba Europy. Wiemy, ale powtarzania nigdy doœć. Zespół Hańba dostał paszport od „Polityki". I nawet jakoœ się to rymuje.

Przez to wszystko nikt nie zauważył, że nowe ugrupowanie stworzył pan Ryszard. Nazwał je Plan Petru. Dzięki nieoficjalnym informacjom jako pierwsi poznaliœmy plan Petru. 1) Wszyscy Polacy biorš kredyty we frankach szwajcarskich. 2) Zamiast euro przyjmujemy franka i stajemy się terytorium nadmorskim Szwajcarii. A potem wjeżdża Ryszard na czele Orszaku Szeœciu Króli. Na Rubikoniu.

A że w niedzielę Wielka Orkiestra Œwištecznej Pomocy, to zachęcamy do ofiarnoœci i przy okazji odnotowujemy, że nie tylko PiS nie lubi Owsiaka oraz TVN. Doda również, bo ponoć odwołali zaproszenie do studia. Znaczy się spisek. Czyli te zdjęcia z Antonim to jednak nie był przypadek. Czekamy na występ Dody w Radiu Maryja.

I na koniec mem z Nowoczesnego Maoizmu. Jarosław Kaczyński: a teraz zrekonstruuję opozycję.

Robert Górski, Kabaret Moralnego Niepokoju, autor serialu „Ucho Prezesa"

Mariusz Cieœlik, Program 3 Polskiego Radia

PLUS MINUS


Prenumerata sobotniego wydania „Rzeczpospolitej”:


prenumerata.rp.pl/plusminus


tel. 800 12 01 95

ródło: Plus Minus

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL