Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Plus Minus

„Euro Truck Simulation”. Tirem choćby i do Neapolu

materiały prasowe
Euro Truck Simulator 2" to kolejna odsłona niezwykle popularnej serii poœwięconej wielkim, 18-kołowym ciężarówkom.

W każdym z programów gracz wciela się w szefa niewielkiej firmy transportowej, a zarazem jej czołowego kierowcy. Z jednej strony musi więc dbać o finanse, inwestycje w tabor, wreszcie ewentualnych pracowników, z drugiej zaœ wykonywać czarnš robotę: wozić towary pomiędzy największymi miastami.

Podjeżdża się cišgnikiem siodłowym do centrum dystrybucyjnego, wybiera jeden z ładunków, podczepia, a następnie przewozi w okreœlone miejsce. Cała zabawa sprowadza się do unikania wypadków i mandatów, wybierania właœciwej drogi w miastach, wreszcie tankowaniu paliwa. I to z pozoru nudne zajęcie w praktyce okazuje się fascynujšce. To spełnienie marzeń o dalekich podróżach, egzotycznych miastach i widokach, które zapierajš dech w piersiach.

Italia jest już czwartym dodatkiem do „Euro Truck Simulator 2". Dotychczas gracze mogli odwiedzić jedynie północnš częœć Włoch, takie miasta jak Turyn czy Mediolan. Teraz pojawiajš się kolejne, z wiecznym Rzymem na czele. Jest również południowe Palermo, portowe Livorno i kilka innych, nie mniej malowniczych osad. Twórcy zadbali o ich charakterystyczny wyglšd: wšskie uliczki, architekturę, przyrodę. Północ jest oczywiœcie uprzemysłowiona, południe rolnicze i znacznie bardziej sielankowe.

Siedzšc za kierownicš potężnej ciężarówki, człowiek czuje się, jakby naprawdę przemierzał słonecznš Italię. I to jak błyskawica – przejechanie „buta" zajmuje kilkadziesišt minut, a nie cały dzień. Jeœli ktoœ tęskni za tropikalnš temperaturš i malowniczymi widokami, a do tego uważa, że w jego skodzie lub oplu kierownica jest zdecydowanie zbyt mała, nie powinien mieć wštpliwoœci. To gra dla niego!

„Euro Truck Simulator 2: Italia", SCS Software, PC

PLUS MINUS


Prenumerata sobotniego wydania „Rzeczpospolitej”:


prenumerata.rp.pl/plusminus


tel. 800 12 01 95

ródło: Plus Minus

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL