Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Platforma Obywatelska

Billboardy PO wracajš na ulice. "Nie oddali pieniędzy"

Twitter/LubuskaPO
Platforma Obywatelska rusza z kolejnš akcjš, w ramach której po ulicach Warszawy będš jeŸdziły billboardy przypominajšce o nagrodach przyznanych członkom rzšdu PiS.

Po informacji o przyznaniu nagród dla członków rzšdu na ulicach polskich miast pojawiły się billboardy w ramach zorganizowanej przez Platformę Obywatelskš akcji "Konwoje wstydu".

Akcja ma swój kolejny etap. Tym razem politycy PO wypominajš członkom rzšdu, że pienišdze nie wróciły do miejsca, z którego pochodzš.

- Naszym naczelnym hasłem jest to, żeby politycy PiS oddali te pienišdze tam, skšd je wzięli - mówił na konferencji prasowej przed siedzibš PiS Mariusz Witczak.

Zdaniem polityków PO pienišdze powinny wrócić do budżetu państwa, a nie być przekazywane na Caritas. - Caritas został przez PiS potraktowany w sposób instrumentalny, ponieważ jest to cwaniacki pomysł na to, żeby w przyszłym roku politycy PiS otrzymali zwrot z podatku, który zostanie odpisany - dodał Witczak.

Platforma Obywatelska zapowiedziała, że będzie prowadzić akcje informacyjne, dopóki PiS nie rozliczyć się przyznanymi nagrodami. - Nie zostawimy tej sprawy - mówił Marcin Kierwiński. 

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL