Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Platforma Obywatelska

Stanisław Gawłowski trafia do aresztu

Stanisław Gawłowski
Fotorzepa/ Robert Gardziński
Sšd w Szczecinie zdecydował o zastosowaniu trzymiesięcznego aresztu wobec posła PO Stanisława Gawłowskiego

Dziœ rozpoczęło się posiedzenie aresztowe w sprawie sekretarza generalnego Platformy Obywatelskiej Stanisława Gawłowskiego. 

O tymczasowy areszt dla Stanisława Gawłowskiego wnioskowała Prokuratura Krajowa. W komunikacie PK pojawiła się informacja, że istnieje realna obawa matactwa procesowego.

"Poseł Stanisław G., znajšc zakres œledztwa w częœci dotyczšcej przestępstw korupcyjnych, może usiłować dotrzeć do osób, których przesłuchania zaplanowano, w celu uzgodnienia wspólnych wersji oœwiadczeń procesowych" - tłumaczyła Prokuratura Krajowa.

- Zła decyzja sšdu. Będziemy składać zażalenie - napisał reprezentujšcy polityka PO Roman Giertych.

W rozmowie z dziennikarzami mecenas dodał, że argumentacja sšdu była "rutynowa", a dowody przeciwko jego klientowi "słabe". Giertych liczy na to, że złożone zażalenie zostanie jak najszybciej rozpatrzone przez Sšd Okręgowy.

"Uzasadnienie postanowienia doręczone stronom jest zdumiewajšce. Jako argument za mataczeniem sšd przytacza... wypowiedzi Gawłowskiego do mediów w zwišzku ze stawianymi zarzutami, co zdaniem sšdu mogłoby wpływać na œwiadków. Wniosek: poseł oskarżany przez prokuraturę ma milczeć" - przekazał Giertych.

PIĘĆ ZARZUTÓW

Zarzuty postawione Gawłowskiemu dotyczš okresu, gdy pełnił funkcję wiceministra ochrony œrodowiska w rzšdzie PO-PSL. Polityk miał przyjšć łapówkę o wartoœci co najmniej 175 tysięcy złotych oraz dwa zegarki o wartoœci prawie 25 tysięcy złotych.

Inny zarzut dotyczy podżegania do wręczenia korzyœci majštkowej w wysokoœci co najmniej 200 tysięcy złotych. Gawłowski miał także ujawnić informację niejawnš oraz dopuœcić się plagiatu pracy doktorskiej.

Pod koniec ubiegłego roku funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego przeszukali dom Gawłowskiego w Koszalinie oraz mieszkanie w Warszawie. 

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL