Platforma Obywatelska

Borys Budka: Billboardy próbą zdyskredytowania Dudy

PAP/Jakub Kamiński
- Skala kłamstwa ze strony PiS odnośnie tej kampanii nabiera już groteskowych rozmiarów - uważa poseł PO Borys Budka.

Prezydent Andrzej Duda spotykał się w wczoraj z przedstawicielami klubów parlamentarnych na temat projektowanych w jego kancelarii nowych rozwiązań dotyczących Krajowej Rady Sądownictwa i Sądu Najwyższego. Gośćmi Pałacu Prezydenckiego byli po południu m.in. politycy Platformy: szef partii Grzegorz Schetyna, przewodniczący klubu PO Sławomir Neumann i b. minister sprawiedliwości Borys Budka. Czytaj więcej

Po spotkaniu Borys Budka mówił w TVN24 o kampanii billboardowej "Sprawiedliwe sądy" przygotowanej przez Polską Fundację Narodową (PFN). Poseł PO przypomniał, że domenę internetową zarejestrowano 24 lipca, w dniu prezydenckiego weta. - Skala kłamstwa ze strony PiS odnośnie tej kampanii nabiera już groteskowych rozmiarów - skomentował.

- Nie chcieliśmy pana prezydenta dobijać wewnętrznymi sprawami jego obozu politycznego. Staraliśmy się nie wchodzić w wewnętrzne rozgrywki - dodał. W ocenie PO kampania PFN to "próba sił za publiczne pieniądze, żeby zdyskredytować pana prezydenta". 

- Nie było żadnych konkretów. Prezydent wskazał te obszary, które chciałby zmienić, ale bez konkretnych propozycji. Zapewnił, że nie zgodzi się na to, aby prokurator generalny miał mieć wpływ na Sąd Najwyższy czy sposób wyboru KRS - dodał były minister sprawiedliwości. 

Więcej: TVN24

Źródło: TVN24

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL