Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Platforma Obywatelska

Borys Budka: Billboardy próbš zdyskredytowania Dudy

PAP/Jakub Kamiński
- Skala kłamstwa ze strony PiS odnoœnie tej kampanii nabiera już groteskowych rozmiarów - uważa poseł PO Borys Budka.

Prezydent Andrzej Duda spotykał się w wczoraj z przedstawicielami klubów parlamentarnych na temat projektowanych w jego kancelarii nowych rozwišzań dotyczšcych Krajowej Rady Sšdownictwa i Sšdu Najwyższego. Goœćmi Pałacu Prezydenckiego byli po południu m.in. politycy Platformy: szef partii Grzegorz Schetyna, przewodniczšcy klubu PO Sławomir Neumann i b. minister sprawiedliwoœci Borys Budka. Czytaj więcej

Po spotkaniu Borys Budka mówił w TVN24 o kampanii billboardowej "Sprawiedliwe sšdy" przygotowanej przez Polskš Fundację Narodowš (PFN). Poseł PO przypomniał, że domenę internetowš zarejestrowano 24 lipca, w dniu prezydenckiego weta. - Skala kłamstwa ze strony PiS odnoœnie tej kampanii nabiera już groteskowych rozmiarów - skomentował.

- Nie chcieliœmy pana prezydenta dobijać wewnętrznymi sprawami jego obozu politycznego. Staraliœmy się nie wchodzić w wewnętrzne rozgrywki - dodał. W ocenie PO kampania PFN to "próba sił za publiczne pienišdze, żeby zdyskredytować pana prezydenta". 

- Nie było żadnych konkretów. Prezydent wskazał te obszary, które chciałby zmienić, ale bez konkretnych propozycji. Zapewnił, że nie zgodzi się na to, aby prokurator generalny miał mieć wpływ na Sšd Najwyższy czy sposób wyboru KRS - dodał były minister sprawiedliwoœci. 

Więcej: TVN24

ródło: TVN24

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL