Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Platforma Obywatelska

Jan Grabiec: PiS poradzi sobie z każdym z osobna

rp.pl
- Walec PiS-owski znów będzie się toczył w parlamencie: w grę wchodzš zmiany w mediach i zmiany ordynacji wyborczej - mówił w #RZECZoPOLITYCE rzecznik PO Jan Grabiec.

Grabiec zadeklarowała, że w przypadku prób ograniczenia wolnoœci mediów lub korzystnych dla PiS zmian w ordynacji wyborczej, opozycja będzie pokazywać na czym polega zagrożenie i mobilizować opinię publicznš.

 

Polityk PO podkreœlił, że potrzebne jest "budowanie poczucia solidarnoœci". - Z każdym z osobna PiS, by sobie poradził: z opozycjš, bo ma większoœć w parlamencie; z prawnikami, bo sędziowie nie majš wojska, z mediami. Ale gdy te grupy sš solidarnie i broniš pewnych podstawowych zasad, wtedy opór sprawia, że PiS się cofa - przekonywał.

Przestrzegał jednoczeœnie inne partie opozycyjne przed "zajmowaniem się sobš nawzajem", co - jak mówił - jest "scenariuszem Jarosława Kaczyńskiego". - Obserwujšc prace komisji ds. Amber Gold widzimy, że przedstawiciele niektórych partii opozycyjnych robiš wszystko, aby dopaœć (Donalda) Tuska - ubolewał.

Pytany o kolejne obchody miesięcznicy smoleńskiej Grabiec stwierdził, że nie spodziewa się po nich niczego nowego. - Niewiele znamy podobnych rytuałów, w ustrojach demokratycznych tego typu rytuałów nie ma, występujš w ustrojach totalitarnych. Chodzi o powtarzalnoœć - by wbić do głów ludziom okreœlone treœci - mówił.

Mówišc o ostatnim konflikcie Andrzeja Dudy z Antonim Macierewiczem Grabiec stwierdził, że "czara goryczy się przelała". - Macierewicz demoluje polskš armię, dziœ pozbawiona jest nie tylko kilkuset najlepszych oficerów, ale również pozbawiona wyposażenia, przetargi ogłaszane przez Macierewicza okazujš się fejkami. Nic się nie dzieje - ocenił.

Jednoczeœnie Grabiec zauważył, że nie przypomina sobie, aby któryœ polityk PO traktował prezydenta Lecha Kaczyńskiego tak, jak własny obóz traktuje Andrzeja Dudę.

- Nie jesteœmy po stronie prezydenta, ale wreszcie zaczyna wykonywać obowišzki zwierzchnika sił zbrojnych. Czekamy na dalszy cišg - podsumował.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL