Platforma Obywatelska

Jan Grabiec: PiS poradzi sobie z każdym z osobna

rp.pl
- Walec PiS-owski znów będzie się toczył w parlamencie: w grę wchodzą zmiany w mediach i zmiany ordynacji wyborczej - mówił w #RZECZoPOLITYCE rzecznik PO Jan Grabiec.

Grabiec zadeklarowała, że w przypadku prób ograniczenia wolności mediów lub korzystnych dla PiS zmian w ordynacji wyborczej, opozycja będzie pokazywać na czym polega zagrożenie i mobilizować opinię publiczną.

 

Polityk PO podkreślił, że potrzebne jest "budowanie poczucia solidarności". - Z każdym z osobna PiS, by sobie poradził: z opozycją, bo ma większość w parlamencie; z prawnikami, bo sędziowie nie mają wojska, z mediami. Ale gdy te grupy są solidarnie i bronią pewnych podstawowych zasad, wtedy opór sprawia, że PiS się cofa - przekonywał.

Przestrzegał jednocześnie inne partie opozycyjne przed "zajmowaniem się sobą nawzajem", co - jak mówił - jest "scenariuszem Jarosława Kaczyńskiego". - Obserwując prace komisji ds. Amber Gold widzimy, że przedstawiciele niektórych partii opozycyjnych robią wszystko, aby dopaść (Donalda) Tuska - ubolewał.

Pytany o kolejne obchody miesięcznicy smoleńskiej Grabiec stwierdził, że nie spodziewa się po nich niczego nowego. - Niewiele znamy podobnych rytuałów, w ustrojach demokratycznych tego typu rytuałów nie ma, występują w ustrojach totalitarnych. Chodzi o powtarzalność - by wbić do głów ludziom określone treści - mówił.

Mówiąc o ostatnim konflikcie Andrzeja Dudy z Antonim Macierewiczem Grabiec stwierdził, że "czara goryczy się przelała". - Macierewicz demoluje polską armię, dziś pozbawiona jest nie tylko kilkuset najlepszych oficerów, ale również pozbawiona wyposażenia, przetargi ogłaszane przez Macierewicza okazują się fejkami. Nic się nie dzieje - ocenił.

Jednocześnie Grabiec zauważył, że nie przypomina sobie, aby któryś polityk PO traktował prezydenta Lecha Kaczyńskiego tak, jak własny obóz traktuje Andrzeja Dudę.

- Nie jesteśmy po stronie prezydenta, ale wreszcie zaczyna wykonywać obowiązki zwierzchnika sił zbrojnych. Czekamy na dalszy ciąg - podsumował.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL