Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Platforma Obywatelska

#RZECZoPOLITYCE Rulewski: W TK widzimy jakość zmian

rp.pl
- Zbigniew Ziobro nie ma kadr, nie pokazuje ludzi, którzy zastšpiš obecnych. Przy okazji TK okazało się, że być może nie najlepsi, sš zastępowani przez jeszcze gorszych - mówił w programie #RZECZOPOLITYCE Jan Rulewski, senator PO.

Rozmowa dotyczyła reformy sšdownictwa, co jest w ostatnich tygodniach najbardziej emocjonujšcym tematem. Czy PO uda się zablokować te zmiany w Senacie? - Nie uda się, ale zrobimy wrażenie. Będziemy przestrzegać przed zamachem. Zrobimy taki pięciopak: pacyfikacja Trybunału Konstytucyjnego i szkoła prawników w Krakowie, sšdy, Krajowa Rada Sšdownictwa i na końcu Sšd Najwyższy - mówił Rulewski. - Nie tyle mamy problem z trójwładzš, co nie będzie w ogóle sšdownictwa w Polsce. To jest pierwszy etap, drugi etap to jest niespodzianka.

Senator PO uważa, że nawet w PiS nie wszyscy sš przekonani do zmian w sšdownictwie. - Większoœć PiS w Senacie jest milczšca, słuchajšca. Zauważyłem wczoraj, że nie wszyscy z PiS byli obecni wczoraj prac komisji, która rozważała tak ważne zmiany - mówił Rulewski. Dodał, że popiera zmiany, ale "nie liczy się iloœć zmian, tylko jakoœć".

- Pan Zbigniew Ziobro nie ma kadr, nie pokazuje ludzi, którzy zastšpiš obecnych. Przy okazji TK okazało się, że być może nie najlepsi sš zastępowani przez jeszcze gorszych - powiedział Rulewski.

Pojawiły się głosy, że szef Rady Europejskiej mógłby wrócić do Polski i założyć nowš partię. - Uważam, że Donald Tusk musi wrócić, na dziœ, ale nie uważam, że to jest ostateczne rozwišzanie - mówił Rulewski. Dodał, że może ze względu na wiek, może na doœwiadczenie, ale stał się konserwatystš.

Lech Wałęsa powinien zostać usunięty z Solidarnoœci - mówi jest szef Piotr Duda. - Nie powinien - mówił Rulewski. Solidarnoœć stała się przybudówkš PiS? - Prawie. Reakcja Dudy nie jest reakcjš na zdradę ideałów Solidarnoœci przez Lecha Wałęsę.

Kolejnym wštkiem rozmowy był szef MON Antoni Macierewicz. - Antoni Macierewicz cierpi na syndrom Wałęsy, człowieka sukcesu. SpóŸnił się na pocišg wolnoœci - oceniał Rulewski. - Macierewicz inicjował to co potem przejęła Solidarnoœć. Powinien na tym zaczynać i na tym kończyć - dodał.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL