Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Platforma Obywatelska

Joanna Kluzik-Rostkowska: Macierewicz nie wierzy w zamach

Fotorzepa, Jerzy Dudek
O "skrajny cynizm" i "żerowanie na emocjach (Jarosława) Kaczyńskiego" oskarżyła Antoniego Macierewicza posłanka PO (w przeszłoœci polityk PiS i szefowa kampanii prezydenckiej Jarosława Kaczyńskiego) Joanna Kluzik-Rostkowska w rozmowie z TVN24.

Kluzik-Rostkowska wspominała jak w czasie kampanii prezydenckiej po katastrofie smoleńskiej Kaczyński powiedział jej: "nie wyobrażaj sobie, że ja wierzę w zamach, ja po prostu tego nie wiem, po prostu nie wiem, co się wydarzyło".

- Œwiadoma intelektualnie częœć Jarosława Kaczyńskiego nie wierzy w zamach - oceniła posłanka. Dodała jednak, że Kaczyńskiemu "byłoby łatwiej żyć, gdyby się okazało, że tam jednak coœ takiego się wydarzyło, że była ingerencja œwiadoma osób trzecich".

Z kolei Antoni Macierewicz, według Kluzik-Rostkowskiej, wykorzystał katastrofę smoleńskš do zbudowania swojej politycznej pozycji. - To był skrajny cynizm od samego poczštku - mówiła dodajšc, że Macierewicz "wprost żerował na emocjach Kaczyńskiego".

Mówišc o Macierewiczu posłanka PO stwierdziła również, że ten zachowuje się "jakby był partyzantem Che Guevary" i wyobraża sobie, że "ile władzy weŸmie, tyle będzie miał".

Zdaniem Kluzik-Rostkowskiej szef MON to "polityczny rozbójnik, który nie pamięta, że żyjemy w demokracji" i nie liczy się ani z prezydentem Andrzejem Dudš, ani z premier Beatš Szydło, ani z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

- Mam nadzieję, że w końcu do Beaty Szydło i do Jarosława Kaczyńskiego dojdzie, że problemem jest Antoni Macierewicz - podsumowała.

ródło: TVN24

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL