Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Platforma Obywatelska

Kopacz: Wycenili heroizm kobiety na 4 tysišce

Ewa Kopacz
Fotorzepa, Jerzy Dudek
Premier Szydło, mówišc "urodzisz niepełnosprawne dziecko, dostaniesz cztery tysišce" wyceniła heroizm kobiety - mówiła była premier Ewa Kopacz.

Zdaniem byłej premier Prawo i Sprawiedliwoœć przygotowuje się do wprowadzenia w Polsce całkowitego zakazu aborcji. Ma  to sugerować niedawny wywiad Jarosława Kaczyńskiego dla "Goœcia Niedzielnego", w którym prezes PiS stwierdził, że w "stosunkowo nieodległym czasie" sš szanse na wprowadzenie zakazu aborcji eugenicznej.

Ewa Kopacz jest zdania, że propozycja 4 tysięcy złotych dla kobiet, które zdecydujš się urodzić chore dziecko, bo na takš kwotę wyceniono "heroizm kobiety", stoi w jawnej sprzecznoœci z dalszš troskš rzšdu o dzieci. Przykładem ma być cięcie kosztów dla dziecięcych hospicjów, o czym debatowano na posiedzeniu sejmowej komisji zdrowia.

- To sš dzieci, które sš pod respiratorami, nie potrafiš samodzielnie żyć. Usłyszeliœmy od posłów, właœnie PiS, czyli tych, którzy dzisiaj rzšdzš, jedno: przecież one mogš być w domu - mówiła była premier.

Była minister zdrowia mówiła również, że łamaniem prawa jest odmowa farmaceutów sprzedaży œrodków antykoncepcyjnych z powodu klauzuli sumienia.

- Dzisiaj każda kobieta powinna mieć dostęp, idšc do apteki, do œrodków, które sš dopuszczone do obrotu - dodała. - Oni zasłaniajš się klauzulš sumienia, która nie jest usankcjonowana w żadnym akcie prawnym.

Kopacz stwierdziła, że podajšc do dymisji swój rzšd po przegranych wyborach wiedziała, że nadchodzš bardzo trudne czasy.

- Nie sšdziłam, że będziemy mieli do czynienia przede wszystkim z takš pogardš dla innych, że będziemy mieli do czynienia z takš ignorancjš, że będziemy mieli do czynienia z takim lekceważeniem drugiej osoby - dodała.

Więcej - TVN24

ródło: TVN24

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL