Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Platforma Obywatelska

Neumann odpowiada na apel Kaczyńskiego

Sławomir Neumann
Fotorzepa/ Sławomir Mielnik
Jarosław Kaczyński zaproponował zorganizowanie spotkania liderów partii politycznych. Prezes PiS zaapelował również o zaprzestanie ostrych walk politycznych. - Bez Kaczyńskiego takie spotkanie nie ma sensu - uważa Sławomir Neumann z PO

"Chciałem zwrócić się do przywódców wszystkich partii parlamentarnych i liczšcych się partii pozaparlamentarnych o to, żebyœmy wspólnie postanowili, że w tej sytuacji, która ukształtowała się w Europie i na Zachodzie, i na Wschodzie, ale także w Polsce, nie będziemy prowadzili, przynajmniej do momentu, w którym zakończy się wizyta Ojca Œwiętego w Polsce, ostrych walk politycznych, nie będziemy wynosić naszych sporów na zewnštrz" - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Kaczyński poinformował, że zwróci się do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego o zwołanie spotkania liderów partii tuż po œwiętach wielkanocnych.

Jak dodał, takie spotkanie jest potrzebne, żeby "stan uspokojenia przynajmniej na kilka miesięcy uzyskać". "On jest po prostu potrzebny Polsce" - ocenił.

Neumann uważa, że wypowiedŸ prezesa PiS może oznaczać, że partia znalazła już agencję PR, która zasugerowała wycofanie się z błędnych decyzji. Polityk PO nie wyklucza, że Jarosław Kaczyński zrozumiał, że jego partia traci na trwajšcym konflikcie wokół Trybunału Konstytucyjnego. 

Neumann poinformował, że Platforma Obywatelska jest gotowa, by wzišć udział w spotkaniu. Dodał także, że nie powinno się ono odbyć bez Kaczyńskiego, gdyż "to on dzisiaj rozdaje karty".

- Tak naprawdę dzisiaj wszystkie argumenty w ręku ma Jarosław Kaczyński i jednego dnia może obniżyć temperaturę. Poprosić premier o opublikowanie wyroku TK i poprosić prezydenta o zaprzysiężenie trzech dobrze wybranych sędziów - mówił polityk PO w TVN24.

ródło: TVN24

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL