Neumann odpowiada na apel Kaczyńskiego

aktualizacja: 24.03.2016, 22:50
Sławomir Neumann
Sławomir Neumann
Foto: Fotorzepa/ Sławomir Mielnik

Jarosław Kaczyński zaproponował zorganizowanie spotkania liderów partii politycznych. Prezes PiS zaapelował również o zaprzestanie ostrych walk politycznych. - Bez Kaczyńskiego takie spotkanie nie ma sensu - uważa Sławomir Neumann z PO

REDAKCJA POLECA
29.03.2016
Opozycja usiądzie do rozmów z Jarosławem Kaczyńskim
29.03.2016
Marszałek Sejmu zaprasza szefów klubów na spotkanie
24.03.2016
Jarosław Kaczyński: Skończmy z ostrą walką polityczną
24.03.2016
Opozycja: Jarosław Kaczyński gra na czas
Kariera.pl
Menedżer nie musi być wiecznie lojalny wobec dawnej firmy
kancelarierp.pl
Stwórz swoją umowę - szybko i profesjonalnie!

"Chciałem zwrócić się do przywódców wszystkich partii parlamentarnych i liczących się partii pozaparlamentarnych o to, żebyśmy wspólnie postanowili, że w tej sytuacji, która ukształtowała się w Europie i na Zachodzie, i na Wschodzie, ale także w Polsce, nie będziemy prowadzili, przynajmniej do momentu, w którym zakończy się wizyta Ojca Świętego w Polsce, ostrych walk politycznych, nie będziemy wynosić naszych sporów na zewnątrz" - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Kaczyński poinformował, że zwróci się do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego o zwołanie spotkania liderów partii tuż po świętach wielkanocnych.

Jak dodał, takie spotkanie jest potrzebne, żeby "stan uspokojenia przynajmniej na kilka miesięcy uzyskać". "On jest po prostu potrzebny Polsce" - ocenił.

Neumann uważa, że wypowiedź prezesa PiS może oznaczać, że partia znalazła już agencję PR, która zasugerowała wycofanie się z błędnych decyzji. Polityk PO nie wyklucza, że Jarosław Kaczyński zrozumiał, że jego partia traci na trwającym konflikcie wokół Trybunału Konstytucyjnego. 

Neumann poinformował, że Platforma Obywatelska jest gotowa, by wziąć udział w spotkaniu. Dodał także, że nie powinno się ono odbyć bez Kaczyńskiego, gdyż "to on dzisiaj rozdaje karty".

- Tak naprawdę dzisiaj wszystkie argumenty w ręku ma Jarosław Kaczyński i jednego dnia może obniżyć temperaturę. Poprosić premier o opublikowanie wyroku TK i poprosić prezydenta o zaprzysiężenie trzech dobrze wybranych sędziów - mówił polityk PO w TVN24.

POLECAMY

KOMENTARZE