Grabiec: Źródło wycieku opinii Komisji Weneckiej jest w MSZ

aktualizacja: 03.03.2016, 23:46
Jan Grabiec
Jan Grabiec
Foto: Fotorzepa/ Jerzy Dudek

Rzecznik Platformy Obywatelskiej ocenił w TVP Info sprawę wycieku projektu opinii Komisji Weneckiej dotyczącego zmian w prawie o Trybunale Konstytucyjnym.

REDAKCJA POLECA

Biuro Komisji Weneckiej nie odłoży przyjęcia opinii na temat zmian w ustawie o Trybunale Konstytucyjnym w Polsce. Uchwalenie opinii nastąpi na najbliższej sesji plenarnej KW, w dniach 11-12 marca.

Rzecznik PO Jan Grabiec stwierdził w TVP Info, że Komisja Wenecka po wielomiesięcznym badaniu sytuacji w Polsce ma przygotowane stanowisko. Dodał, że nie widzi w związku z tym powodu, by odkładać przedstawienie tego stanowiska o kilka miesięcy.

W sobotę "Gazeta Wyborcza" jako pierwsza opublikowała wstępny projekt opinii Komisji Weneckiej sporządzony po jej wizycie w Polsce. Tego samego dnia dokument zaprezentowali dziennikarzom politycy PO.

W ocenie Jana Grabca wyciek dokumentów nie podważa wiarygodności Komisji Weneckiej.

– Dokument został wysłany do 120 podmiotów zgodnie z procedurą. Jest dla mnie oczywiste, że ten dokument najprawdopodobniej wyciekł z Ministerstwa Spraw Zagranicznych – powiedział Grabiec. Dodał, że minister Witold Waszczykowski dokonał „radykalnych zmian kadrowych” i - zdaniem polityka PO - tam jest źródło wycieku.

Komentarz dnia
Żródło: TVP Info

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE