Platforma Obywatelska

Grabiec: Źródło wycieku opinii Komisji Weneckiej jest w MSZ

Jan Grabiec
Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Rzecznik Platformy Obywatelskiej ocenił w TVP Info sprawę wycieku projektu opinii Komisji Weneckiej dotyczącego zmian w prawie o Trybunale Konstytucyjnym.

Biuro Komisji Weneckiej nie odłoży przyjęcia opinii na temat zmian w ustawie o Trybunale Konstytucyjnym w Polsce. Uchwalenie opinii nastąpi na najbliższej sesji plenarnej KW, w dniach 11-12 marca.

Rzecznik PO Jan Grabiec stwierdził w TVP Info, że Komisja Wenecka po wielomiesięcznym badaniu sytuacji w Polsce ma przygotowane stanowisko. Dodał, że nie widzi w związku z tym powodu, by odkładać przedstawienie tego stanowiska o kilka miesięcy.

W sobotę "Gazeta Wyborcza" jako pierwsza opublikowała wstępny projekt opinii Komisji Weneckiej sporządzony po jej wizycie w Polsce. Tego samego dnia dokument zaprezentowali dziennikarzom politycy PO.

W ocenie Jana Grabca wyciek dokumentów nie podważa wiarygodności Komisji Weneckiej.

– Dokument został wysłany do 120 podmiotów zgodnie z procedurą. Jest dla mnie oczywiste, że ten dokument najprawdopodobniej wyciekł z Ministerstwa Spraw Zagranicznych – powiedział Grabiec. Dodał, że minister Witold Waszczykowski dokonał „radykalnych zmian kadrowych” i - zdaniem polityka PO - tam jest źródło wycieku.

Źródło: TVP Info

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL