Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Platforma Obywatelska

Schetyna: Nie możemy osłabiać partii

Grzegorz Schetyna
Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Jedyny kandydat na przewodniczšcego PO Grzegorz Schetyna mówił w TVN24 o potrzebie zbudowania silnej Platformy Obywatelskiej, która wygra "wielkš batalię z PiS-em".

24 stycznia zostanš ustalone wyniki głosowania na nowego przewodniczšcego PO. Grzegorz Schetyna jako jedyny kandydat na tę funkcję był pytany w TVN24, czy po wyborach pozbędzie się z partii konkurentów. Schetyna przyznał tylko, że trzeba zbudować silniejszš Platformę. - Ona musi być gotowa do wygrania tej wielkiej batalii z PiS-em - mówił. Pytany o to, czy oszczędzi "ludzi Donalda Tuska i Ewy Kopacz" Schetyna przyznał, że nie jest to kwestia oszczędzania, tylko zbudowania nowego projektu PO.

Grzegorz Schetyna skomentował też krytyczne słowa niemieckich polityków pod adresem Polski, a szczególnie słowa przewodniczšcego Parlamentu Europejskiego Martina Schulza, według którego PiS rzšdzi Polskš stosujšc "demokrację w stylu (Władimira) Putina". Te wypowiedzi nie podobajš się Grzegorzowi Schetynie. - Trzeba reagować, ale nie wpisywałbym ich w politykę polsko-niemieckš - ocenił były szef MSZ i dodał, że Niemcy sš dla Polski największym partnerem gospodarczym. - To sš stosunki zbudowane w bardzo dobry sposób, nie można tego stracić - powiedział Grzegorz Schetyna.

 

ródło: TVN24

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL