Schetyna: Nie możemy osłabiać partii

aktualizacja: 12.01.2016, 08:41
Grzegorz Schetyna
Grzegorz Schetyna
Foto: Fotorzepa/ Jerzy Dudek

Jedyny kandydat na przewodniczącego PO Grzegorz Schetyna mówił w TVN24 o potrzebie zbudowania silnej Platformy Obywatelskiej, która wygra "wielką batalię z PiS-em".

REDAKCJA POLECA
19.01.2016
Schetyna: Odbuduję zaufanie do PO
18.01.2016
Gronkiewicz-Waltz: Bycie w opozycji jednoczy
kariera
Millenialsi - czego oczekują od pracodawcy?

24 stycznia zostaną ustalone wyniki głosowania na nowego przewodniczącego PO. Grzegorz Schetyna jako jedyny kandydat na tę funkcję był pytany w TVN24, czy po wyborach pozbędzie się z partii konkurentów. Schetyna przyznał tylko, że trzeba zbudować silniejszą Platformę. - Ona musi być gotowa do wygrania tej wielkiej batalii z PiS-em - mówił. Pytany o to, czy oszczędzi "ludzi Donalda Tuska i Ewy Kopacz" Schetyna przyznał, że nie jest to kwestia oszczędzania, tylko zbudowania nowego projektu PO.

Grzegorz Schetyna skomentował też krytyczne słowa niemieckich polityków pod adresem Polski, a szczególnie słowa przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Martina Schulza, według którego PiS rządzi Polską stosując "demokrację w stylu (Władimira) Putina". Te wypowiedzi nie podobają się Grzegorzowi Schetynie. - Trzeba reagować, ale nie wpisywałbym ich w politykę polsko-niemiecką - ocenił były szef MSZ i dodał, że Niemcy są dla Polski największym partnerem gospodarczym. - To są stosunki zbudowane w bardzo dobry sposób, nie można tego stracić - powiedział Grzegorz Schetyna.

 

Komentarz dnia
Żródło: TVN24

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE