Bundesliga: Lewandowski zapisuje się w historii

Robert Lewandowski zdobył gola w meczu Bayernu Monachium z Hannoverem 96. To jego 105 gol dla Bayernu - w historii Bundesligi żaden obcokrajowiec nie strzelił tak wielu goli dla jednego klubu.

Aktualizacja: 22.04.2018 09:52 Publikacja: 22.04.2018 07:36

Dotychczasowym rekordzistą wśród obcokrajowców pod względem goli dla jednego klubu strzelonych w Bundeslidze był Peruwiańczyk Claudio Pizarro (strzelił 104 gole dla Werderu Brema).

Lewandowski zaczął mecz z Hannoverem 96 na ławce rezerwowych. Na murawie pojawił się w 67 minucie. Gola zdobył sześć minut później - po rzucie rożnym popisał się celnym uderzeniem głową.

Pozostałe gole dla Bayernu zdobywali Thomas Muller i Sebastian Rudy.

Bayern przystąpił do meczu w mocno rezerwowym składzie - trener Jupp Heynckes posadził na ławce Joshuę Kimmicha, Matsa Hummelsa, Francka Ribery'ego, Javiego Martineza, Thomasa Mullera i Lewandowskiego oszczędzając ich siły przed środowym meczem w półfinale Ligi Mistrzów z Realem Madryt.

4:0 z Bayerem Leverkusen wygrała Borussia Dortmund - Łukasz Piszczek zagrał w tym meczu przez 90 minut.

Osiem minut spędził na boisku Marcin Kamiński z VfB Stuttgart - jego drużyna wygrała z Werderem Brema 2:0.