Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Piłka nożna

Będzie film o Ibrahimoviciu. Piłkarz sam go sfinansuje

AFP
Autobiografia Zlatana Ibrahimovica, szwedzkiej legendy piłki nożnej, będzie przeniesiona na ekran - donosi dziennik "Aftonbladet".

- Mogę potwierdzić, że pracujemy nad scenariuszem i myœlę, że może być on naprawdę dobry - powiedział gazecie szwedzki pisarz David Lagercrantz, który był ghostwriterem ksišżki, która w Polsce ukazała się pod tytułem "Ja, Ibra", a także napisał dwa tomy kontynuujšce sagę "Millenium" Stiega Larssona.

Według "Aftonbladet" scenariusz ma zostać ukończony do marca 2018 roku, następnym krokiem w produkcji będzie casting. ródła, na które powołuje się gazeta, mówiš, że Ibrahimovic sam finansuje ten projekt.

Fredrik Heinig z firmy producenckiej B-Reel Films potwierdził w "Aftonbladet", że jego spółka "pracowała nad scenariuszem opartym na fantastycznej ksišżce Davida i Zlatana", ale odmówił podania szczegółów.

Wydana w 2011 roku autobiografia Ibrahimovica jest jednym z najlepszych szwedzkich bestsellerów - w samej Szwecji sprzedano ponad 800 tys. jej egzemplarzy, została też przetłumaczona ja dziesištki innych języków. Łšczny nakład liczony jest w milionach.

Jeœli "Ja, Ibra" zostanie przeniesiony na ekran, pójdzie w œlady dokumentalnego filmu "Den unge Zlatan" (w Polsce "Być jak Zlatan"). Po jego premierze zdegustowany piłkarz powiedział, że jego życiorys zawiera wystarczajšcš iloœć materiału do dziesięcioczęœciowej serii, którš porównał do filmów akcji z lat osiemdziesištych o Rambo, granym przez Sylvestra Stallone'a. - Trwajš rozmowy. Możemy nagrać wiele filmów o mnie, podobnie jak Rambo I do Rambo V. Możemy zrobić Ibracadabra od 1 do 10" - mówił w zeszłym roku Ibrahimovic.

ródło: rp.pl/ thelocal.se

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL