Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Papież Franciszek

Papież do księży: Nie jesteśmy Mesjaszami

afp
- My, osoby konsekrowane, nie jesteœmy powołani do zastępowania Pana ani naszymi dziełami, ani naszymi misjami, ani niezliczonymi czynnoœciami, które musimy wypełniać - powiedział papież Franciszek na spotkaniu z księżmi i seminarzystami w mieœcie Trujillo w Peru.

- Nasze powołania majš podwójny wymiar: korzenie w ziemi i serca w niebie. Kiedy brakuje jednego z tych dwóch, zaczyna się dziać coœ złego, a nasze życie stopniowo się wyjaławia - podkreœlił papież.

Zaznaczył, że osoby konsekrowane nie mogš zastępować Boga. - Jesteœmy po prostu proszeni, aby pracować wraz z Panem, ramię w ramię, ale nigdy nie zapominajšc, że nie zajmiemy Jego miejsca. To nie sprawia, że możemy "poluzować" w pracy ewangelizacyjnej, a wręcz przeciwnie pobudza nas i wymaga od nas, byœmy pracowali, pamiętajšc, że jesteœmy uczniami jedynego nauczyciela. Uczeń wie, że podšża i zawsze będzie podšżał za nauczycielem - zauważył.

- Dobrze jest, gdy wiemy, że nie jesteœmy Mesjaszem. Uwalnia to nas od sšdzenia, że jesteœmy zbyt ważni, zbyt zajęci - powiedział Franciszek. Tym, którzy jednak sš kuszeni pokusš mesjanizmu, papież zaproponował, aby nie bali się œmiać z samych siebie.

Niedziela jest ostatnim dniem pielgrzymi papieża po Ameryce Południowej. O godzinie 19.00 lokalnego czasu Franciszek odleci z Limy. Przylot do Rzymu jest planowany na godz. 14.00 w poniedziałek.

ródło: rp.pl/ Radio Watykańskie

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL