Aktualizacja: 17.10.2017 08:07 Publikacja: 16.10.2017 20:27
Foto: PAP
Gdy w lipcu prezydent wetował ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa, wysłał sygnał, że chce wysłuchać głosu również tych obywateli, którzy nie popierają partii rządzącej i protestują przeciw przyjętym wówczas przez Sejm ustawom.
Dlatego przedłużający się protest lekarzy-rezydentów, do którego dołączyć chcą inne zawody medyczne, może się stać dla Andrzeja Dudy szansą na pokazanie, że odgrywa w polityce samodzielną rolę. Choć rezydenci to nie pielęgniarki, z którymi w kampanii wyborczej dobrze wychodzi się na zdjęciach, nasilanie się protestu wcale nie jest rządowi Prawa i Sprawiedliwości na rękę. Choć PiS i sprzyjające mu media starają się przedstawić rezydentów jako inspirowanych politycznie wrogów, to oponentem w tym sporze wcale nie są jakieś wrogie elity, z którymi PiS prowadzi grę od początku swych rządów, lecz słabo zarabiający młodzi ludzie na samym początku swojej drogi zawodowej. Jak zauważyła na tych łamach Zuzanna Dąbrowska, uderzenie w lekarzy pracujących w publicznej służbie zdrowia rykoszetem uderza w ludzi, na których pomoc skazani są wszyscy obywatele, zwłaszcza ci, których nie stać na prywatnego lekarza, a więc również duża część wyborców PiS.
Komisja ds. rosyjskich wpływów przedstawiła znane publicznie fakty, m.in. wycofanie się Polski z programu „Karkonosze” czy likwidację delegatur ABW w czasach PiS. O tym, że zyskała na tym Rosja, wiemy. Ale nowych dowodów nie poznaliśmy.
Od tego, w jaki sposób specjaliści od cyberbezpieczeństwa wytłumaczą pracownikom reguły, zależy, czy te reguły będą stosowane na co dzień
PSL i Polska 2050 do wyborów prezydenckich pójdą osobno. Do ludowców oko puszcza tak PiS, jak i Konfederacja. Co zrobi Władysław Kosiniak-Kamysz?
Myślę, że Sławomir Nitras wielu porwał pasją, a przynajmniej przekonał do swoich idei. Jesteśmy bogatym krajem i stać nas na igrzyska, wcale nie kosztem przeciętnego Polaka.
To nie Magdalena Biejat i cztery odchodzące z Razem parlamentarzystki osłabiają polską lewicę, tylko Adrian Zandberg i jego polityka: za, a nawet przeciw rządowi.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla. W rankingu SpeedTest.pl 2023 laury zdobyła usługa internet domowy.
Zaprezentowane przez komisję powołaną przez Władysława Kosiniaka-Kamysza dokumenty są porażające. W innym kraju w zasadzie dożywotnio eliminowałyby z polityki.
Ostatni dzień miesiąca na rynku walutowym upływał w spokojnej atmosferze. Cały październik trudno jednak uznać za udany.
Dane o inflacji przeszły bez większego echa na rynku walutowym. Dla złotego ważniejsze są wybory w USA.
Nawet najlepsze wyniki i wybitny dorobek nie dają prawa do mobbowania pracowników. Szkoda, że zapomina o tym środowisko twórców.
Przed władzą – poprzednią czy obecną – otworzy się droga do rządów autorytarnych. Nikt bowiem nie będzie już „umierał” za sędziów.
Rozwiązanie małżeństwa ma zarówno skutki osobowe, jak i majątkowe. Dlatego ustawodawca zdecyduje, kto poza sędzią może udzielić rozwodu.
Gdy istnieje zasada, nie można usprawiedliwiać wprowadzanych na własną rękę wyjątków.
Nie objęło swym władaniem związków niemałżeńskich, nie nadąża za potrzebami.
Zamrożenie ciała człowieka przed jego śmiercią byłoby umyślnym zabójstwem. Obietnica nieśmiertelności nie ma w tym wypadku pokrycia w faktach.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas