Stwórzmy wspólnotę cyfrową

Warto rozszerzyć korzyści wynikające z jednolitego rynku cyfrowego poza granice Unii – piszą premier Ukrainy i unijny komisarz ds. gospodarki cyfrowej i społeczeństwa cyfrowego.

Publikacja: 11.07.2016 20:20

Wołodymyr Hrojsman

Wołodymyr Hrojsman

Foto: materiały prasowe

Gospodarka cyfrowa to obszar, którego potencjał nie jest w pełni wykorzystywany ani w Unii Europejskiej, ani na Ukrainie. Technologie, usługi i systemy cyfrowe mają decydujące znaczenie dla rozwoju społecznego i mogą przyczynić się do wzrostu gospodarczego i wzrostu zatrudnienia we wszystkich obszarach gospodarki, od najmniejszego, najbardziej tradycyjnego producenta po najnowsze branże zaawansowanych technologii.

Przyjrzyjmy się na przykład cyfryzacji przemysłu i temu, w jaki sposób zmienia ona nasz styl życia, pracy i prowadzenia działalności gospodarczej. W nadchodzących latach zobaczymy miliony wzajemnie połączonych urządzeń, a prawie połowa transakcji mobilnych będzie się odbywać przy użyciu telefonów komórkowych. Wkrótce najszybciej rozwijające się przedsiębiorstwa będą korzystać z inteligentnych urządzeń, aby zwiększyć swoją skuteczność i wydajność oraz obniżyć koszty. Tradycyjne sektory gospodarki, a także administracja publiczna odniosą znaczne korzyści z usług analitycznych opartych na dużych zbiorach danych i na danych otwartych.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Opinie Ekonomiczne
Marta Postuła: Czy warto deregulować?
Opinie Ekonomiczne
Robert Gwiazdowski: Wybory prezydenckie w KGHM
Opinie Ekonomiczne
Witold M. Orłowski: Qui pro quo, czyli awantura o składkę
Opinie Ekonomiczne
RPP tnie stopy. Adam Glapiński ruszył z pomocą Karolowi Nawrockiemu
Opinie Ekonomiczne
Krzysztof A. Kowalczyk: Nie należało ciąć stóp przed wyborami
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem