Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Krzysztof Lewandowski: Tantiemy należš do twórców, nie do ZAiKS

Krzysztof Lewandowski
Fotorzepa / Robert Gardziński
ZAiKS zawsze irytował tych polityków, którzy nie rozumiejš zasady samorzšdnoœci – podkreœla dyrektor generalny Stowarzyszenia ZAiKS w rozmowie z Markiem Domagalskim.

Rz: Pojawiajš się, panie dyrektorze, sugestie, że nie majšc swoich dochodów, obracacie ogromnymi pieniędzmi. Faktem jest zaœ, że w sprawozdaniach ZAiKS wykazał inwestycje finansowe przekraczajšce 1 mld zł. Czyje to pienišdze?

Krzysztof Lewandowski, dyrektor generalny Stowarzyszenia ZAiKS: Wystarczy rozumieć sprawozdania finansowe i wiedzieć, czym jest suma aktywów i pasywów, czasem zwana bilansowš. Około 1 mld zł sumy bilansowej odnotowujemy od co najmniej dziesięciu lat. A co powiedzš owi analitycy na 7,7 mld zł wykazywanych w sumie bilansowej przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodocišgów i Kanalizacji? A 1 mld zł sumy bilansowej Centrum Onkologii Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie? Czyje to pienišdze? To m.in. wynik tego, że takie jednostki oraz ZAiKS, nieprowadzšce działalnoœci dla zysku, muszš prowadzić rachunkowoœć jak spółki prawa handlowego.

Wróćmy do miliarda ZAiKS.

Każdego roku jest to inny miliard. Jeœli wzišć inkaso tantiem i ich wypł...

ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL