Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Mariusz Andrzejewski: Własnościowe dla Rodziny 500+

Mariusz Andrzejewski
Rzeczpospolita/Piotr Guzik
Pienišdze wypłacane przez rzšd po 500 zł na dziecko mogłyby zastšpić wkład własny rodzin wielodzietnych chcšcych kupić mieszkanie lub dom na kredyt.

Należy częœciowo się zgodzić z krytycznymi uwagami Jerzego Hausnera i Mirosława Gronickiego na temat stanu naszej gospodarki i jej perspektyw w najbliższych kwartałach („Czy Polsce grozi stagflacja", „Rzeczpospolita" z 15 grudnia 2016 r.), można jednak wskazać kierunki rozwišzania problemu malejšcej dynamiki wzrostu PKB.

Faktycznie gospodarka wydaje się pracować w ostatnich miesišcach tylko na jednym silniku, którym jest konsumpcja. Słusznie autorzy tekstu piszš, że nadzieja na poprawę PKB kryje się w inwestycjach. Jednak krytyka programu 500+ była nieuzasadniona. Program ten może bowiem stać się podstawš rozwoju budownictwa, jeżeli wejdzie w życie zgłoszona rzšdowi propozycja autora programu „Własnoœciowe dla Rodziny 500+".

Około 20 mld zł wydawanych dziœ przez rzšd na program 500+ znajduje głównie odzwierciedlenie w zwiększonych wydatkach konsumpcyjnych. Należy jednak oczekiwać, że niedługo beneficjenci programu 500+ zechcš zmienić przeznaczenie...

ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL