Czy prezes TK siedzi w uchu prezesa - komentarz Ewy Usowicz

aktualizacja: 11.01.2017, 18:15
„Ucho prezesa” - internetowy miniserial polityczny, stworzony przez Ro...
„Ucho prezesa” - internetowy miniserial polityczny, stworzony przez Roberta Górskiego z Kabaretu Moralnego Niepokoju
Foto: YouTube

Mam nadzieję, że widzieli już Państwo „Ucho prezesa”. Internetowy serial, w którym Robert Górski z Kabaretu Moralnego Niepokoju wciela się w postać Jarosława Kaczyńskiego. To satyra naprawdę zabawna i nieprostacka – co w sytuacji, gdy chodzi o drwiny z PiS, mało komu się udaje.

W serialu mowa m.in. o Pani Broszce. Asystent prezesa, niejaki Mariusz (w tej roli również świetny Mikołaj Cieślak), pyta: a Panią Broszkę zostawiamy? Prezes mówi: zostawimy, „a jak coś, to ją wsuniemy pod stół". Pani Broszka to zapewne premier Beata Szydło, przedstawiana jako figurantka, którą prezes w każdej chwili może zastąpić kim innym. Niestety, pani premier bywa tak postrzegana nie tylko w serialowej rzeczywistości, co jest fatalne. Bo stawianie jej w roli szefa rządu do łatwej wymiany niebywale deprecjonuje i samą Beatę Szydło, i ten urząd.

Obawiam się, aby kolejną „Panią Broszką" nie została nowa prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska. Bo gdy tylko została powołana przez prezydenta, natychmiast upoważniła sędziego Mariusza Muszyńskiego do zastępowania jej w realizacji uprawnień prezesa Trybunału. Co ciekawe – wszelkich uprawnień.

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów "Rzeczpospolitej"

Zamów subskrypcję TANIEJ O VAT
i czytaj bez ograniczeń!

Kup teraz
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE