Banki są patriotami

aktualizacja: 06.01.2016, 21:00
Foto: Fotorzepa, Magda Starowieyska Magda Starowieyska

Często można spotkać się z twierdzeniem, że nowoczesnym wymiarem patriotyzmu jest płacenie podatków. Jeśli patriotyzm mierzyć w taki sposób, to sektor bankowy jest tu liderem.

W artykule z 16 grudnia 2015 roku, opublikowanym w dodatku „Rzeczpospolitej" o patriotyzmie gospodarczym, prof. Małgorzata Zaleska poruszyła kwestię patriotyzmu banków. Ponieważ jest to sprawa szczególnie bliska mojemu sercu, pragnę także zabrać głos w dyskusji na ten temat.

Nie sposób nie zgodzić się z tezą, że w czasach pokoju, kiedy patriotyzmu nie trzeba udowadniać na froncie, jest nim także codzienna praca, nauka oraz pielęgnowanie zwyczajów, tradycji czy języka. Jak wypadają w tym banki?

Artykuł dostępny w ramach oferty cyfrowej "Rzeczpospolitej"

Chcesz czytać więcej?
Zamów subskrypcję i czytaj bez ograniczeń!

  • E-wydanie "Rzeczpospolitej"
  • Aplikacja na smartfon i tablet
  • Dostęp do: Wydarzeń, Ekonomii, Prawa, Plusa Minusa w serwisie www.rp.pl
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE