Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Banki sš patriotami

Fotorzepa, Magda Starowieyska Magda Starowieyska
Często można spotkać się z twierdzeniem, że nowoczesnym wymiarem patriotyzmu jest płacenie podatków. Jeœli patriotyzm mierzyć w taki sposób, to sektor bankowy jest tu liderem.

W artykule z 16 grudnia 2015 roku, opublikowanym w dodatku „Rzeczpospolitej" o patriotyzmie gospodarczym, prof. Małgorzata Zaleska poruszyła kwestię patriotyzmu banków. Ponieważ jest to sprawa szczególnie bliska mojemu sercu, pragnę także zabrać głos w dyskusji na ten temat.

Nie sposób nie zgodzić się z tezš, że w czasach pokoju, kiedy patriotyzmu nie trzeba udowadniać na froncie, jest nim także codzienna praca, nauka oraz pielęgnowanie zwyczajów, tradycji czy języka. Jak wypadajš w tym banki?

Bankowoœć to patriotyzm

Po upadku komunizmu wraz z gospodarkš rynkowš zaczęła odradzać się także polska bankowoœć. Jednak nie było jeszcze wtedy ani dostatecznych kapitałów, ani odpowiedniej wiedzy i doœwiadczeń, ani dobrych praktyk czy regulacji. Były za to ogromne chęci do pracy i niespożyte pokłady sił. Dzięki tej pracy i temu wysiłkowi w cišgu ponad 25 lat niemal od zera udało nam się zbudować stabilny i bezpieczny system bankowy...

ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL