Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Opinie z rynku

Rynek magazynów z potencjałem

rp.pl
Koniunktura w segmencie magazynowym jest tak rozgrzana, że deweloperzy nie wahajš się realizować inwestycji spekulacyjnych.

Stawiajš hale, zanim podpiszš choćby przedwstępne umowy najmu. Pod względem „ssania" Polska, z zawartymi umowami najmu w I półroczu na 1,72 mln mkw., jest graczem numer trzy – za Niemcami i Holandiš. Pod względem zasobów plasujemy się na ósmej pozycji z wynikiem 11,9 mln mkw. Rynkowym goliatem sš Niemcy z zasobami rzędu 60 mln mkw. Oznacza to, że jesteœmy rynkiem z gigantycznym potencjałem.

Centrum logistyczne o powierzchni 135 tys. mkw. zbudowane w Sosnowcu przez Panattoni dla sieci Amazon to największy obiekt magazynowy wynajęty w Polsce w I półroczu. W trakcie budowy w Kołbaskowie jest jeszcze większy obiekt, liczšcy 161 tys. mkw. Boom na tego typu powierzchnie trwa w najlepsze, głównymi odbiorcami hal sš branża logistyczna i sieci handlowe. Uwaga najemców skupiała się głównie na Polsce centralnej i samej Warszawie. Eksperci podkreœlajš, że coraz większym zainteresowaniem zaczynajš się cieszyć mniejsze oœrodki, a nawet lokalizacje dotychczas pomijane zarówno przez najemców, jak i deweloperów. Zwłaszcza że lokalne władze też chcš skorzystać z koniunktury i przygotowujš tereny, by przycišgnšć inwestorów. Samo Panattoni przyznaje, że na celowniku ma Bydgoszcz, Lublin czy Zielonš Górę.

ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL