Wnętrze ma znaczenie

aktualizacja: 11.08.2017, 10:30
Foto: ROL

W grze o zatrudnianie najlepszych na rynku specjalistów nie wystarczy już, by pracodawca szczodrze sypnął groszem.

REDAKCJA POLECA
11.08.2017
Talenty chcą pracować w najlepszych biurach
kariera
Jak przekonać szefa do awansu?

Jeden z niedawnych felietonów poświęciłem kwestii biura jako wizytówki przedsiębiorstwa. Mowa była m.in. o prestiżowym adresie, najwyższym piętrze. Liczy się jednak nie tylko to, co jest widoczne z zewnątrz, ale także wnętrze.

Oto w grze o zatrudnianie najlepszych na rynku specjalistów nie wystarczy już, by pracodawca szczodrze sypnął groszem. Jednym z elementów przyciągania pracowników na mocno konkurencyjnym rynku jest stworzenie atrakcyjnych warunków w biurze. Jak się okazuje, to czynnik bardzo poważnie brany pod uwagę przez osoby rekrutowane, a wymagania w tym zakresie są coraz wyższe. Menedżerowie i eksperci od projektowania wnętrz i wyposażenia muszą się więc wykazać nie lada pomysłowością, by biuro spełniało wyśrubowane standardy grupy najbardziej rozchwytywanych pracowników. Poza zapewnieniem komfortu pracy i wyzwalania pokładów kreatywności „ekstrawaganckie" biuro to również element budowy wizerunku przedsiębiorstwa.

Wydaje się, że znacznie łatwiejsze życie niż właściciele mają deweloperzy logistyczni – technologia budowy magazynów nie jest szczególnie skomplikowana, a popyt na powierzchnie gigantyczny. Jest tak duży, że inwestorzy nie wahają się budować spekulacyjnie – co w branżowym slangu oznacza, że stawiają obiekt, nie mając jeszcze zagwarantowanego najemcy. Co więcej, eksperci wskazują, że trwająca już od kilku lat magazynowa hossa ma szansę utrzymać się jeszcze długo.

POLECAMY

KOMENTARZE