Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Opinie z rynku

Wnętrze ma znaczenie

ROL
W grze o zatrudnianie najlepszych na rynku specjalistów nie wystarczy już, by pracodawca szczodrze sypnšł groszem.

Jeden z niedawnych felietonów poœwięciłem kwestii biura jako wizytówki przedsiębiorstwa. Mowa była m.in. o prestiżowym adresie, najwyższym piętrze. Liczy się jednak nie tylko to, co jest widoczne z zewnštrz, ale także wnętrze.

Oto w grze o zatrudnianie najlepszych na rynku specjalistów nie wystarczy już, by pracodawca szczodrze sypnšł groszem. Jednym z elementów przycišgania pracowników na mocno konkurencyjnym rynku jest stworzenie atrakcyjnych warunków w biurze. Jak się okazuje, to czynnik bardzo poważnie brany pod uwagę przez osoby rekrutowane, a wymagania w tym zakresie sš coraz wyższe. Menedżerowie i eksperci od projektowania wnętrz i wyposażenia muszš się więc wykazać nie lada pomysłowoœciš, by biuro spełniało wyœrubowane standardy grupy najbardziej rozchwytywanych pracowników. Poza zapewnieniem komfortu pracy i wyzwalania pokładów kreatywnoœci „ekstrawaganckie" biuro to również element budowy wizerunku przedsiębiorstwa.

Wydaje się, że znacznie łatwiejsze życie niż właœciciele majš deweloperzy logistyczni – technologia budowy magazynów nie jest szczególnie skomplikowana, a popyt na powierzchnie gigantyczny. Jest tak duży, że inwestorzy nie wahajš się budować spekulacyjnie – co w branżowym slangu oznacza, że stawiajš obiekt, nie majšc jeszcze zagwarantowanego najemcy. Co więcej, eksperci wskazujš, że trwajšca już od kilku lat magazynowa hossa ma szansę utrzymać się jeszcze długo.

ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL