Sporo dobrych wiadomości

aktualizacja: 18.05.2017, 18:33
Grażyna Błaszczak, redaktor "Rzeczpospolitej"
Grażyna Błaszczak, redaktor "Rzeczpospolitej"
Foto: Archiwum

Trwają spekulacje, kiedy właściciel jednego z najbardziej rozpoznawalnych biurowców w stolicy ogłosi jego sprzedaż.

Wreszcie powiało optymizmem. Branża nieruchomości komercyjnych – nie tylko agenci i deweloperzy, ale także bankowcy finansujący ich projekty – w zimowych miesiącach tego roku nastroje mieli takie sobie, bo końcówka roku dała do tego powody.

Jak jednak wynika z ostatnich doniesień, na rynek wróciło poczucie stabilizacji. A nic tak dobrze nie wpływa na biznes jak przewidywalność otoczenia.

Najnowsze wyniki badania branżowej organizacji RICS (Royal Institution of Chartered Surveyors) wskazują na przyspieszenie wzrostu popytu ze strony najemców we wszystkich segmentach rynku – zarówno jeśli chodzi o biura, jak i o magazyny. Istotne jest też to, że mamy do czynienia z najszybciej rosnącym odczytem tych wskaźników od końca 2015 r. To niewątpliwie dodaje wiatru w skrzydła inwestorów, także instytucjonalnych.

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów "Rzeczpospolitej"

Zamów subskrypcję TANIEJ O VAT
i czytaj bez ograniczeń!

Kup teraz
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE