Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

.Nowoczesna

Paulina Hennig-Kloska: Ordynacja pisana pod zwycięzcę

rp.pl
- Ta ordynacja jest napisana pod zwycięzcę, który chce wzišć więcej niż daje mu społeczeństwo - powiedziała w programie #RZECZoPOLITYCE Paulina Hennig-Kloska, posłanka Nowoczesnej.

Hennig-Kloska wypowiedziała się na temat działań opozycji w Polsce i planach wprowadzenia nowej ordynacji przez PiS. - Te zmiany sš złe, prowadzš do stworzenia duopolu partyjnego i do wyeliminowania autorytetów - niezależnych autorytetów moralnych. Ta ordynacja jest napisana pod zwycięzcę, który chce wzišć więcej niż daje mu społeczeństwo. Potrzebna jest koalicja, której uwierzš wyborcy. Nowa ordynacja wymusza potrzebę zawarcia porozumienia wœród posłów opozycji i do tego porozumienia dojdzie – przekonywała.

Posłanka pyta o to, kiedy pojawiš się konkretne propozycje i plan porozumienia wœród partii opozycyjnych, odpowiedziała że dojdzie do tego po 16 grudnia. - Po zakończeniu procesu wyboru władz w PO i Nowoczesnej będziemy mogli przejœć do rozmów o konkretach w sprawie międzypartyjnego porozumienia i koalicji – podkreœliła.

 

- Opozycja musi wygrać te wybory, Polacy nam nie wybaczš, jeżeli przegramy potyczkę z PiS-em – oceniła.

Pytana o Katarzynę Lubnauer, odpowiedziała, że szefowa Nowoczesnej może bardziej walczyć o tożsamoœć partii niż Ryszard Petru. Podkreœliła, że jednoczeœnie będzie budowała porozumienie z opozycjš. - Według mnie porozumienia, które tworzy się siłš, nie majš lepszego potencjału od porozumień wybudowanych dialogiem. Nasze wspólne opozycyjne koncepcje zostanš podane opinii publicznej po ogłoszeniu zmian w prawie dotyczšcym ordynacji. Podkreœlamy, że zbyt wczesne wystawienie kandydatów, może sprawić, że zainteresowanie nimi minie przed finałem, czyli przed wyborami – zaznaczyła.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL