Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

.Nowoczesna

#RZECZoPOLITYCE Scheuring-Wielgus: Skończył się czas polityków, którzy kłamiš

rp.pl
Opozycja w tym kształcie, w jakim była jeszcze trzy dni temu, już nie istnieje - powiedziała w programie #RZECZoPOLITYCE Joanna Scheuring-Wielgus, Nowoczesna.

Scheuring-Wielgus wypowiedziała się na temat sytuacji do której doszło wœród posłów i posłanek Nowoczesnej. Sprawa dotyczyła głosowania polityków partii w kwestii ustawy liberalizujšcej prawo aborcyjne w Polsce. Dziesięć osób z partii Katarzyny Lubnauer nie zagłosowało za projektem. Wobec tych wydarzeń, posłanka Scheuring-Wielgus zawiesiła swoje członkostwo w klubie partyjnym. - Walczę o Nowoczesnš, nie porzucam jej, walczę o te wartoœci, które były nam bliskie. Chciałabym, żeby moje koleżanki i koledzy z partii zastanowili się i przypomnieli sobie, po co w ogóle ona powstała. Aby na nowo poczuli tę tożsamoœć Nowoczesnej, którš głosiliœmy na Torwarze. (...) To nie jest tak, że ja ich proszę, ja po prostu tego żšdam, dlatego że Nowoczesna jest mi bliska, jest mi bliska taka, jakš jš tworzyłam 2,5 roku temu. Żšdam od moich kolegów i koleżanek, aby się okreœlili, aby wrócili do tego, co tworzyliœmy, albo zrezygnowali – powiedziała.

Pytana czy może odejœć z partii, odpowiedziała że nie jest to wykluczone. - Opozycja w tym kształcie, w jakim była jeszcze trzy dni temu, już nie istnieje. Trzeba kompletnie jakiegoœ przetasowania, i zupełnie innego spojrzenia na politykę. Uważam, że skończył się czas polityków, którzy kłamiš – powiedziała.

- Powinna nastšpić wymiana elit, wymiana pokoleń, dlatego że mamy w Parlamencie - co jest masakryczne - posłów którzy sš "zasiedziani", oni tam siedzš dwadzieœcia lat. Grzegorz Schetyna jest zasiedziany. Cenię go, ale on nie czuje pulsu społeczeństwa obywatelskiego i nie czuje tego, co mówi ulica. Nie szukajmy lidera opozycji, który przyjedzie na białym koniu. Liderem opozycji sš obywatele i obywatelki – oceniła.

Scheuring-Wielgus w dalszej częœci rozmowy podkreœliła, że dla niej nie ma podziału na lewicę i prawicę. - Uważam, że polityka powinna być realizacjš pewnych celów. (...) Proszę spojrzeć na to, co zrobił Emmanuel Macron, on do swojego rzšdu wzišł osoby o konserwatywnych poglšdach i lewicowych, i skupił to razem ze sobš. Tak powinna wyglšdać polityka - polityka celów, a nie ideologii - podkreœliła

Posłanka wypowiedziała się również o zmianie szefostwa w Nowoczesnej. - My nie możemy oceniać po dwóch miesišcach osób, które partiš kierujš. (...) Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że zarzšdzanie partiš to jest naprawdę ciężka robota, której nie widać – dodała.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL