Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

.Nowoczesna

Katarzyna Lubnauer: Mateusz Morawiecki to bankster Rydzyka

Katarzyna Lubnauer
Fotorzepa, Jerzy Dudek
- Dla mnie Mateusz Morawiecki jest człowiekiem, który jest kompletnie nieprzekonujšcy - oceniła liderka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

Szefowa Nowoczesnej mówiła o premierze Morawieckim w TOK FM. - Najbardziej zaskakujšce dla mnie jest to, że pan Morawiecki jeszcze niedawno był ministrem rozwoju. On powinien zadbać o to, żeby np. w Polsce pojawiały się inwestycje. Zastanawiam się, jak ma zamiar zachęcić inwestorów, żeby w kraju, w którym sšdownictwo jest tak skorumpowane mieli zainwestować pienišdze swoje czy swoich akcjonariuszy - powiedziała Katarzyna Lubnauer.

Zdaniem posłanki nastšpiło chwilowe zachłyœnięcie niektórych Polaków, "ale nastšpi otrzeŸwienie". - Dla naszego elektoratu myœlę w mniejszym stopniu, chociażby ze względu na jego poglšdy o rechrystianizacji Europy. Wyborcy Nowoczesnej oczekujš od premiera raczej tego, że będzie dobrym gospodarzem - powiedziała.

Zdaniem Lubnauer rosnšcy wynik PiS to "efekt Morawieckiego". - Przekonanie częœci Polaków, że pojawił się taki piękny, amerykański, nowy premier. Jeœli jednak przyjrzš się jego działaniom uważniej, po pierwsze działaniom, po drugie temu, że robi on wrażenie takiego bankstera Rydzyka, czyli człowieka, którego pierwsza wizyta medialna to była w Toruniu u ojca dyrektora, który w dalszym cišgu będzie kontynuował zapewne tę politykę, która była politykš PiSu, czyli przekazywania pieniędzy do toruńskich rozgłoœni, to nie jest zbyt interesujšce - oceniła.

ródło: TOK FM

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL