Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

.Nowoczesna

Lubnauer: Nie wiem, na co Petru liczył po cichu

tv.rp.pl
Wszystkie wybory w Nowoczesnej się odbyły i Ryszard Petru jest członkiem zarzšdu. Nie wiem, na co liczył po cichu - stwierdziła przewodniczšca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Wœród wybranych przez niš zastępców szefa partii nie ma byłego jej lidera.

Zastępcami nowej przewodniczšcej, wybranej w listopadzie ubiegłego roku, zostali jej decyzjš Kamila Gasiuk-Pihowicz, Jerzy Meysztowicz, Witold Zembaczyński oraz Tadeusz Grabarek.

Nie ma wœród nich Ryszarda Petru, gdyż, jak powiedziała Lubnauer, były lider od poczštku deklarował, że stanowiskiem zastępcy nie jest zainteresowany.

Sugestię prowadzšcego, że Peru liczył na stanowisko zastępcy, skwitowała krótko: - Nie wiem, na co Petru liczył po cichu.

Według Katarzyny Lubnauer Petru zajmie się czymœ, czym chciał się zajšć - a wiec programem gospodarczym konkurencyjnym wobec programu Morawieckiego i wykazywaniem, "jak bajkowy i nierealny" jest pogram obecnego premiera.

Lubnauer zaprzeczyła pogłoskom, jakoby Nowoczesnej groził rozłam. Zapewniła, że od swoich partyjnych kolegów otrzymała silny mandat, bo większoœć z nich rozumie koniecznoœć zmian.

Przewodniczšca Nowoczesnej jest zdania, że wiosnš tego roku partie opozycyjne dogadajš się w sprawie koalicji w wyborach samorzšdowych.

-  Dla mnie bardzo ważna jest koalicja ogólnopolska do sejmików wojewódzkich. Uważam, że bez tego przegramy jako opozycja te wybory. Uważam, że powinna być jak najszersza. Powinna do niej wchodzić zarówno Platforma Obywatelska, jak i SLD i PSL - mówiła Lubnauer.

Pytana o swojš wizję Polski odpowiedziała, że ma to być kraj, który stawia na aktywnych i przedsiębiorczych ludzi, w którym istnieje rozdział Koœcioła od państwa, z walutš euro i œcisłš współpracš z UE.

ródło: TVN24

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL