Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

.Nowoczesna

Petru nie będzie wiceprzewodniczšcym Nowoczesnej?

PAP, Paweł Supernak
- Jak widać ostatnio, zaufanie między mnš a Ryszardem Petru nie kwitnie - przyznała w Polsat News przewodniczšca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

Lubnauer w Polsat News zapowiedziała, że 2 stycznia powoła wiceszefów Nowoczesnej spoœród 15 osób, które weszły w skład zarzšdu partii. Czy jednym z wiceprzewodniczšcych zostanie założyciel partii Ryszard Petru, który przed kilkoma tygodniami przegrał walkę o władzę w partii w wyborach?

- Wiceprzewodniczšcy to sš takie osoby, z którymi najbliżej się współpracuje, osoby zaufane. Jak widać ostatnio, zaufanie między mnš a Ryszardem Petru nie kwitnie. Ostatnio padło dużo słów, które być może nie powinny paœć - odparła Lubnauer.

Przewodniczšca Nowoczesnej zapowiedziała, że 2 stycznia powoła "mniejszš liczbę wiceszefów Nowoczesnej" (zgodnie ze statutem partii może ich być od 3 do 5) a ich liczbę powiększy w przyszłoœci. Jednš z wiceprzewodniczšcych ma zostać Kamila Gasiuk-Pihowicz, która poparła Lubnauer w wyborach na przewodniczšcš partii. Lubnauer chce, by Gasiuk-Pihowicz została również przewodniczšcš klubu parlamentarnego Nowoczesnej.

W ostatnich tygodniach Lubnauer i Petru poróżnili się m.in. w kwestii strategii co do sposobu współpracy z PO. Petru pozytywnie ocenił propozycję Grzegorza Schetyny, który zaapelował o utworzenie wspólnego prezydium obu partii w parlamencie. Lubnauer skrytykowała tę propozycję jako nieskonsultowanš z Nowoczesnš i podkreœliła, że jej partia musi zachować swojš, odrębnš od PO, tożsamoœć.

ródło: Polsat News

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL