Petru zaprasza zagranicznych polityków do Sejmu

aktualizacja: 15.07.2017, 16:51
Foto: PAP/Marcin Obara

Ryszard Petru napisał list do "przyjaciół na świecie" i poprosił ich o solidarność w związku z przeprowadzaną przez ekipę rządzącą reformy sądownictwa w Polsce, ktora prowadzi do likwidacji trójpodziału władzy.

REDAKCJA POLECA

W liście lider .Nowoczesnej apeluje do międzynarodowych instytucji zajmujących się praworządnością, aby nie pozostały obojętne na zmiany zachodzące w polskim prawie i wzywa zagranicznych polityków, aby przyjechali do Polski w dniach 18-20 lipca, czyli w dniach ostatniego przed wakacjami posiedzenia Sejmu, i  monitorowali proces praworządności w Polsce.

Petru zauważa w liście, że uchwalone przez PiS ustawy dotyczące sądownictwa są niekonstytucyjne, a forsowane przez ekipę rządzącą reformy KRS i SN "likwidują klasyczny model trójpodziału władzy".

List został wysłany m.in. do Komisji Weneckiej Gianniego Buquicchio, szefa KE Jean-Claude'a Junckera, jego zastępcy Fransa Timmermansa, przewodniczącego PE Antonio Tajaniego, Sekretarza Generalnego ONZ Antonio Guterresa, Sekretarza Generalnego Rady Europy Thorbjorna Jaglanda, Sekretarza Generalnego OBWE Lamberto Zanniera i amerykańskiego senatora Johna McCaina.

POLECAMY

KOMENTARZE