Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

.Nowoczesna

Petru zaprasza zagranicznych polityków do Sejmu

PAP/Marcin Obara
Ryszard Petru napisał list do "przyjaciół na œwiecie" i poprosił ich o solidarnoœć w zwišzku z przeprowadzanš przez ekipę rzšdzšcš reformy sšdownictwa w Polsce, ktora prowadzi do likwidacji trójpodziału władzy.

W liœcie lider .Nowoczesnej apeluje do międzynarodowych instytucji zajmujšcych się praworzšdnoœciš, aby nie pozostały obojętne na zmiany zachodzšce w polskim prawie i wzywa zagranicznych polityków, aby przyjechali do Polski w dniach 18-20 lipca, czyli w dniach ostatniego przed wakacjami posiedzenia Sejmu, i  monitorowali proces praworzšdnoœci w Polsce.

Petru zauważa w liœcie, że uchwalone przez PiS ustawy dotyczšce sšdownictwa sš niekonstytucyjne, a forsowane przez ekipę rzšdzšcš reformy KRS i SN "likwidujš klasyczny model trójpodziału władzy".

List został wysłany m.in. do Komisji Weneckiej Gianniego Buquicchio, szefa KE Jean-Claude'a Junckera, jego zastępcy Fransa Timmermansa, przewodniczšcego PE Antonio Tajaniego, Sekretarza Generalnego ONZ Antonio Guterresa, Sekretarza Generalnego Rady Europy Thorbjorna Jaglanda, Sekretarza Generalnego OBWE Lamberto Zanniera i amerykańskiego senatora Johna McCaina.

ródło: Onet.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL