Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

.Nowoczesna

Nowoczesna: Skandal w Puszczy Białowieskiej

PAP, Artur Reszko
- Dziœ w Puszczy Białowieskiej wydarzyła się rzecz skandaliczna. Mam nadzieję, że nadal jesteœmy w państwie demokratycznym. Protest w sprawie wycinki Puszczy Białowieskiej został spacyfikowany. Ten protest był pokojowy - mówiła w Sejmie posłanka Nowoczesnej Ewa Lieder.

To komentarz Nowoczesnej do czwartkowej interwencji policji wobec protestu ekologów, którzy próbowali zablokować pracę ciężkiego sprzętu wycinajšcego las okolicach Czerlonki w Puszczy Białowieskiej.

- Minister Szyszko zażšdał od służb leœnych wycinania martwych drzew objętych na terenie Natury 2000. Te martwe drzewa powinny tam zostać - dodała Lieder.

- To jest kuriozalna sytuacja, że w państwie prawa to obywatele muszš bronić dobra narodowego, jakim jest Puszcza Białowieska. Wszystkie zastraszone osoby, które zostały spacyfikowana obejmujemy opiekš prawnš. Niech minister Szyszko wie, że będziemy w takich sytuacjach będziemy wspierać protestujšcych - powiedziała posłanka Monika Rosa z Nowoczesnej.

- Jesteœmy w stałym kontakcie z protestujšcymi. Jeżeli będzie taka potrzeba, to sami tam pojedziemy. Przepisy można wycofać, ale raz wyciętych drzew nie można przywrócić - dodał posłanka Lieder.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL