Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

.Nowoczesna

Joanna Scheuring-Wielgus: W Sejmie mówi się o przedterminowych wyborach

Fotorzepa, Jerzy Dudek
- Być może będzie tak, że Prawo i Sprawiedliwoœć samo się potknie, poplšczš się o własne nogi i doprowadzš do tego, że będš przedterminowe wybory - mówiła w TVN24 posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus.

Posłanka Nowoczesnej przekonywała, że "w kuluarach sejmowych mówi się o przedterminowych wyborach parlamentarnych". - Sš takie plotki, zobaczymy, co będzie - dodała.

Zdaniem parlamentarzystki do wyborów może doprowadzić zła sytuacja finansowa kraju.

- Jest deficyt budżetowy. My naprawdę w 2017 roku możemy mieć bardzo niebezpiecznš sytuację finansowš, być może takš jak w Grecji - przekonywała posłanka dodajšc, że pieniędzy może zabraknšć na program 500plus.

Scheuring-Wielgus skrytykowała też stosunki panujšce w PiS.

- Jest tylko jeden generał i poszczególni żołnierze, którzy sš zależni od siebie i niestety nikt z nich nie zrobi jednego kroku, będzie tylko słuchał swojego wodza - mówiła. A przywództwo prezesa PiS nazwała "liderstwem".

Posłanka Nowoczesnej zastanawiała się też nad relacjami, jakie łšczš Jarosława Kaczyńskiego z Antonim Macierewiczem. - Gdyby to była inna osoba, to ten minister by "poleciał". Uważam, że jeden na drugiego ma jakieœ haki. To moja teoria. Pytanie tylko, co to jest za hak? - zastanawiała się.

ródło: TVN24

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL