.Nowoczesna

Joanna Scheuring-Wielgus: W Sejmie mówi się o przedterminowych wyborach

Fotorzepa, Jerzy Dudek
- Być może będzie tak, że Prawo i Sprawiedliwość samo się potknie, poplączą się o własne nogi i doprowadzą do tego, że będą przedterminowe wybory - mówiła w TVN24 posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus.

Posłanka Nowoczesnej przekonywała, że "w kuluarach sejmowych mówi się o przedterminowych wyborach parlamentarnych". - Są takie plotki, zobaczymy, co będzie - dodała.

Zdaniem parlamentarzystki do wyborów może doprowadzić zła sytuacja finansowa kraju.

- Jest deficyt budżetowy. My naprawdę w 2017 roku możemy mieć bardzo niebezpieczną sytuację finansową, być może taką jak w Grecji - przekonywała posłanka dodając, że pieniędzy może zabraknąć na program 500plus.

Scheuring-Wielgus skrytykowała też stosunki panujące w PiS.

- Jest tylko jeden generał i poszczególni żołnierze, którzy są zależni od siebie i niestety nikt z nich nie zrobi jednego kroku, będzie tylko słuchał swojego wodza - mówiła. A przywództwo prezesa PiS nazwała "liderstwem".

Posłanka Nowoczesnej zastanawiała się też nad relacjami, jakie łączą Jarosława Kaczyńskiego z Antonim Macierewiczem. - Gdyby to była inna osoba, to ten minister by "poleciał". Uważam, że jeden na drugiego ma jakieś haki. To moja teoria. Pytanie tylko, co to jest za hak? - zastanawiała się.

Źródło: TVN24

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL