Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

.Nowoczesna

Petru: Przeraża mnie, co robi IPN

Ryszard Petru
Fotorzepa, Jerzy Dudek
Ryszard Petru skomentował udostępnione przez IPN akta TW "Bolka". - Tu nie chodzi o Lecha Wałęsę, ale o styl uprawiania polityki i instytucje państwa. Szef IPN robi to, aby przypodobać się nowej władzy - mówi lider Nowoczesnej.

- Mnie bardziej przeraża nie tyle to, co jest w teczkach, ale to, co robi IPN. Szef IPN zachowuje się jak Zbigniew Ziobro - oskarżył już Wałęsę, powiedział, że jest winny, a teraz będziemy sprawdzać, czy papiery sš prawdziwe - mówił w TVN24 Petru.

Zdaniem lidera Nowoczesnej, IPN zachował się skandalicznie, udostępniajšc dokumenty. - Nie ma w ogóle domniemania niewinnoœci, w sposób skandaliczny publikowane jest kilkaset stron dokumentów. Nie wiemy, które elementy były fałszowane, czyli w majestacie prawa dokonujemy linczu na Lech Wałęsie, a on nie ma możliwoœci obrony - skomentował.

Petru uważa, że szef IPN robi wszystko, by przypodobać się obecnej władzy i dostać od rzšdu szanse na przyszłoœć. Jego zdaniem politycy PiS - Jarosław Kaczyński, Antoni Macierewicz i Jacek Sasin cieszš się z obecnej sytuacji. - Trzeba być wyjštkowo małym człowiekiem, żeby odczuwać radoœć z tego tytułu, że w przypadku Wałęsy pojawiajš się takie, a nie inne dokumenty - mówił Petru.

- To jest trochę zemsta Jarosława Kaczyńskiego. On jest zadowolony z tego, że Wałęsa ma teraz trudne chwile. Wałęsa mógłby mniej pisać w internecie, mniej się wypowiadać, bo tak naprawdę już nie wiem, o co mu chodzi w tych jego komentarzach - uważa Petru.

ródło: TVN24

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL